| fearlessss a întrebat:

Am scris cateva versuri(pentru muzica rap as vrea eu)..si vreau niste pareri.dar va rog sa nu radeti daca nu sunt bune sad

:Au creat mai multe religii,

Au indoctrinat omenirea,

Au spus ca ei sunt adevarul

Ei sunt menirea,

Urmandu-i,ne vom apropia de bunatate,

Dar nu cumva asa ne-ndepartam de sinceritate?

Ne-au aratat ce-i dragostea,

Ne-au aratat ce e iubirea?

No.dar ne-au invatat teama

Ne-au invatat sa judecam

De mici oameni-i catalogam

UN om ce-a pacatuit

Pentru noi devine un nimic,

Caci nu ni s-a zis ce e iertarea

S-a pus accent pe-alte sentimente

Pe ura,pe frica

Au spus:,,Sa va fie frica de tot,

Sa va fie frica de Dumnezeu``

Dar nu crezi ca au vrut sa zica:

,, Sa va fie frica, sa fiti manipulati de acest sentiment

Sa va conducem mai usor, voi crezand in altceva decat in adevar``.

14 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Lasa-te! I don't want to see

| fearlessss explică (pentru zdrangoi):

Ok.da zi si de ce nu sunt bune plz..adica sunt curios.

| astr0b0y a răspuns (pentru zdrangoi):

Sti ceva scrie tu niste versuri la fel de faine da macar sa nu fi de ala care sa ia de pe internet...atat am vrut sa zic...(Catre zdrangoi)

| zdrangoi a răspuns (pentru fearlessss):

Rimele lasa de dorit, iar fara fondul muzical nu prea merg.
Mesajul ar cam fi, dar asa cred ca ar putea scrie multi.
Bine, atunci nu te lasa!
Exerseaza si mai "slefuieste" un pic stilul.
Nu am vrut sa te descurajez, ci mai degraba sa te ambitionez.
Ca dovada, ai reactionat imediat!
Hai, "spor"!

| fearlessss explică (pentru zdrangoi):

Mersi..si stiu ca nu prea sunt rime.dar m-am uitat pe la mai multi raperi ca nu prea au rima..si am zis sa nu mai fac nici eu.m am gandit cam prost..mersi

| Andrey3oo7 a răspuns:

Frate ca incepator. Te pricepi destul e bine. Cateva versuri mai "scartaie" dar lucreaza si vei un viitor rapp-er al Romaniei!

(poate happy )

| Rosé2402 a răspuns:

Eu zic ca suna bine. Chiar daca se vede ca esti incepator, se vede ca ai ceva talent acolo. Eu zic sa-l cultivi si sa compui cat mai multe versuri. Altfel ai sa pierzi aptitudinea asta. Multa bafta in continuare! Te sustin! happy

| geopopiku a răspuns:

Da sunt tari depinde acum si de linia melodica(negativ)..cauta una pe net poate devi un nou nane..bft

| fearlessss explică (pentru geopopiku):

Cred ca am vazut un negativ bun oricum mai caut..mersii

| Lorii3 a răspuns:

Eu zic ca e bine, dar dupa parerea mea ar trebui mai multe rime in rest e totul okwinking. Succes in continuare!

| fearlessss explică (pentru Lorii3):

Mersi.da ai dreptate cu rimele.o sa vad cum o mai pot schimba.Multumesc:-)

| astr0b0y a răspuns:

Pe bune...is super tari versurile.Da nu stiu de ce zdragoni tea criticat!