| girlsweetgirl a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare(poate ca unii o sa va bateti joc ca de obicei dar...) trec pe clasa a 7 si voi ce ziceti mai trebuie sa duc flori la dn. diriginta (eu ma gandesc ca sunt mai mare acum ) dar totusi vreau si parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Elly7890 a răspuns:

Eu si cand eram la liceu pana in a12-a am dus flori dirigai! nu conteaza varsta si ce te intereseaza ce zic colegii tai care nu stiu decat sa rada de tine sau sa-si bata joc din lipsa de ocupatie!

12 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

laughing
Eu nu mai duceam din clasa a 6-a, bine noi avem si diriginte dar la profa de romana care e nevasta lu dirigu ii mai duceam in clasa a 5-a, dar sincer, daca toti din clasa ii duceti flori dirigintei crezi ca va tine minte cine i-a dat?
Sfatul meu e de banii aia sa iti iei un suc ca pe profi ii doare undeva de voi elevii care le aduceti flori.

| Maddiie a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa faci asta din bun simt.

| vali1985 a răspuns:

Daca vrei poti sa duci.
Daca nu, nu.
Nu se va supara.

| Dolofănica a răspuns:

O cutie cu bomboane de ciocolată în formă de inimă ( și bomboanele și cutia ) și niște trandafiri.

| FrageAntwort a răspuns:

Nu eşti obligată să îi duci flori, mai ales dacă nu îţi doreşti. Dacă o respecţi, acest gest din partea ta, de ai oferii un buchet de flori va fi desigur apreciat. Nu contează dacă eşti clasa a VII-a, crede-mă sunt mult mai mare decât tine şi acest aspect nu m-a deranjat şi nu mă va deranja. Eu il consider un gest frumos prin care îi vei arăta recunoştinţa pentru munca depusă şi respectul tău faţă de dumneaei. Aceasta este doar parerea mea, decizia îţi aparţine în totalitate. Nu te simţii obligată să îi oferi flori, trebuie să faci asta din propria iniţiativă, să îţi doreşti acest lucru, desigur îţi poţi întreba şi colegii cum au de gând să procedeze în acest caz, aşa îţi vei face o idee şi vei lua decizia corectă.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Fetele si baietii duc flori cand sunt mici indrumati de parinti, dupa ce mai cresc mi se pare normal doar baietii sa duca flori la diriginte/ invatatoare, deoarece voi la 13-14 ani deja sunteti domnisoare in devenire, asta e parerea mea, oricum sfatuieste-te cu colegele tale si vezi daca duc mai multe fete du si tu ca sa nu te simti prost din cauza ca numai tu nu vei avea flori tongue

| vvnxhnvnxc a răspuns:

Da chiar daca esti mare tot trebuie sa dai flori dnei dirigite

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce daca esti in clasa a 7 a? flori la femei duci si la 10 ani si la 80 ani ca nu e nicio rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florile le duci din respect, si ar fi indicat sa duci pana in clasa a 12a.

| DyNo a răspuns:

Eu zic sa faci asta din bun simt, nu de altceva, ca stiu ca nu prea va pasa voua de profesorii vostrii. Eu acum trec in clasa a 8-a si de cand sunt elev aduc flori profesorilor, la inceput si sfarsit de an si la unele sarbatori.

| AHappyDay a răspuns:

Trezestete, esti clasa a-7a..cum esti mai mare? Revino pe pamant.In primul rand toti copilasii se cred mari.In al doilea rand florile se dau profesorilor ca o apreciere a muncii pe care o depun cu voi. Daca nu poti intelege acest lucru simplu, mai bine las-o balta.

| AxelBv a răspuns:

Ce trebuie sa intelegi este ca bunul simt si respectul pentru cei din jur nu trebuie sa se termine la 13-20-40 de ani. Sa oferi un buchet de flori unei profesoare, diriginte, prietene, este un act de respect, de bun simt. Daca altcineva tine sa contrazica asta, e un bou/vaca needucata.