| Deeaa a întrebat:

!

Am si eu o mica problema. Am 12 ani si am o prietena pe care o cunosc din prima zi de gradinita [deci a trecut foooarte mult timp. Deci sa incepem sa povestesc: noi eram cele mai bune prietene,faceam totul impreuna,petreceam fiecare minut impreuna. Era foarte frumos love struck !Dar vara trecuta [2011] ea si cealalta prietena fooarte buna a mea si inca un coleg au mers in tabara [mai mult ca o excursie deoarece nu a fost organizata de scoala ci au mers fiidnca au gasit-o una dintre mamele lor] si cand s-au intors ea...nu mai era cum o stiam noi crying( ! Eu si cealalta prietena a mea, nu o mai placem cum o placeam inainte fiindca e mai rautacioasa,suparacioasa etc... Va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa o fac sa inteleaga ca ea se poarta urat cu toata crying( lumea si sa o conving sa fie fata pe care o stiam eu!

Multumes anticipat!

Răspuns Câştigător
| MrKid a răspuns:

Prima idee este sa vorbesti cu ea,si sigur te-ai gandit la asta si cred ca nu a mers deci poti incerca sa nu o mai bagati in seama ca se poarta asa, este cel mai bun tratament ca daca o sa fie pe cale sa isi piarda prietenii poate o sa se schimbe, zic si eu...

| Deeaa explică (pentru MrKid):

MrKid,asta am zis si eu da problema e ca dirigu' ne-a pus in aceeasi banca [atunci ne intelegeam mai bine daa.] si daca ma mut mai in spate nu vad.

| MrKid a răspuns (pentru Deeaa):

Eu am incercat si scuze ca nu stiam cum va pune dirigu in banca...

8 răspunsuri:
| TootydeCool a răspuns:

Buna Deea, asa am patit si eu cu prietena mea, dar in cazul tau:
1. Ai putea sa ai spui in fata, sa ai tii un discurs sau predica mai de suflet, spune-i tot ce simti.
2. Compoartate exact ca ea, fa-o sa se simta exact cum te simti tu ( ai mare grija compoartate doar cu ea asa nu si cu ceilalti. )
Cam asta ar fi. Succes si mult noroc. Funda?

| InnocentLoovee a răspuns:

Nu cred ca ai cum. Ma indoiesc ca o sa isi dea seama inainte sa va piarda pe amandoua. ceea ce o sa fie prea tarziu. Poti sa-i spui ca te doare, si sa incerce sa fie ca inainte, dar in rest.nu prea ai ce. Multa bafta :*

| IlyncaFio a răspuns:

Vorbestei si spune-i cu calm ca comportamentul ei nu i sta!

| DreaMiss a răspuns:

Spune-i in fata, eu as fi lasat o prietena care ma...

| Deeaa explică (pentru DreaMiss):

Catalina,sincer,ai mare dreptate! Dar problema e ca in apropierea blocului unde stau eu sta si ea si vara ies sa ma plimb sau etc. cu ea. Dacao pierd pe ea nu prea mai am cu cine sa stau!

| xGEORGYx a răspuns:

Salut! si mie mi s-a intamplat asta. spune-i direct ca s-a schimbat in rau si probabil te va intelege.nu uita:incearca sa-i spui direct nu prin prieteni sau altceva. sper ca am ajutatwinking