| pikaღ a întrebat:

am un vecin care are laptopul parolat si as vrea sa ii schimb windowsul pentru al putea deparola, dar faza e ca nu stiu sa elimin celalalt windows si sa bag altul.

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Intra cu o versiune de linux live cd sterge tot de pe hard si repartitioneaza ntfs sau cu paragonul faci un cd bootabil si intri cu cd-ul ala bootabile si formatezi tot si repartitionezi ATENTIE partitia c: trebuie sa fie activa

| Ekcstsy a răspuns:

Depinde ce windows are si ce windows vrei sa-i pui tu. Daca e vba de xp bagi cd-ul bootabil in calculator, iti va aparea press any key to boot from cd. Apesi pe o tasta oarecare si urmezi instructiunile. Sa dai format la C ca sa stergi windowsul vechi.