| TJohannaB a întrebat:

TPU! As dori sa imi dati un discurs de Craciun. Plzzz! Funda, cel mai bun!

3 răspunsuri:
| fefenaș a răspuns:

De Craciun totul este posibil...
Craciunul, magie, implinire, bucurie si vis. Noaptea cand Domnul coboara. Este vorba de lumina, de culoare si speranta. Totul este frumos: si bradutul, si ghirlandele inconjurate de lumini si slujba de la Biserica, si Sarbatoarea Nasterii. Este atat de frumos ca nu merita sa fim tristi pentru nimic in lume, atat timp cat ni s-au dat toate acestea. In ieslea cea saraca, un Prunc Sfant ne aduce mantuirea. Ne deschide iar portile Paradisului. Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere si in sus cu recunostinta. Pacea si linistea sa ne fie calauza. De Craciun totul este frumos, totul este posibil. Sa ne bucuram impreuna de iubirea divina, si impreuna cu colindatorii sa-i cantam si noi Pruncului Sfant:
"La Viflaim colo-n jos
cerul arde luminos
Preacurata naste astazi pe Cristos". Sarbatori fericite!

| TJohannaB explică (pentru fefenaș):

Nu o sa-ti daufunda! Am mai vazut raspunsul asta la o intrebare, nu il vreau! Tu furi ideile altora!

| fefenaș a răspuns (pentru TJohannaB):

Crezi ca a gandit-o? E greu sa scrii pe net...