| molocemarius a întrebat:

as dori sa stiu de ce apa minerala tinuta la cald isi pierde din acid? P.S Nu este tema!

Răspuns Câştigător
| WhiteEvil37 a răspuns:

Apa minerala contine carbon deci are o presiune scazuta in sticla.
Odata ce o tii la cald volumul creste(dilatarea gazelor) deci si presiunea creste O si C se amesteca iar cand deschizi sticla se evapora deci->mai putin O->mai putin C->mai putin acid.

2 răspunsuri:
| shadow21 a răspuns:

Deoarece contine carbon dexi practic are o presiune scazuta in sticla

| alas a răspuns:

Pai ea vine din munti deci este carbogazoasa asa ca ea la caldura isi pierde gazul deoarece carbogazul tinut la rece se pastreaza bine deoarece a fost din munte si acolo este rece dar cald e ca si nitroglicerina, acidul se evapora la "fierbere, in cazul nitroglicerinei la soare explodeaza