| alexandraplay a întrebat:

As vrea sa stiu cum se spune corect Cheloo Sau Cheluu ca am auzit aici cheluu cand eu stiam de cheloo : http://www.youtube.com/watch?v=9vNMw92XcFY&feature=playe r_detailpage

Răspuns Câştigător
| alexutza100 a răspuns:

Pai corect este CHELOO, deoarece si cand cauti un nume si este incorect iti aprare,, doriti sa scrieti...(forma corecta)daca scrii cheluu este versiunea incorecta.Cred ca, cand acest nume a fost pronuntat s-a facut o greseala, corect este CHELOO. FUNDA!

| wforweirdo a răspuns (pentru alexutza100):

Atunci după părerea ta fiecare cuvânt se citește așa cum se scrie?

| alexandraplay explică (pentru wforweirdo):

Pai nu dar eu asa stiu si asa am auzit pe toata lumea

| wforweirdo a răspuns (pentru alexandraplay):

Pe alexutza100 am întrebat-o, că ea e cea care comentează aiurea și mai cere și fundă.

| alexandraplay explică (pentru wforweirdo):

A ok am crezut ca te-ai referit si la mine

| wforweirdo a răspuns (pentru alexandraplay):

Nu,ei i-am dat reply, dar văd că nu apare, apare ca un răspuns normal.

6 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Se scrie 'Cheloo' si se citeste 'chelu' pentru ca in engleza, 'oo' se citeste 'u'.