| DeeaYO a întrebat:

Astazi am luat 5 la fizica, la test.Nu stiu cum sa le spun parintilor, pentru ca eu am note mari, s-ar supara foarte rau, dar nici nu pot sa le ascund asta pentru ca ar afla.Cum sa le spun?

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Vorbeşti cu cel care te înţelege mai mult(de obicei mama, presupun). Îi spui că nu a fost una din zilele tale bune şi că ai luat un 5 şi că ştii că asta nu'i o scuză bună, că pe viitor îţi vei îndrepta nota. Ideea e că dacă ai în rest nuami note bune, e posibil ca profesoara să nu'ţi strice media cu 5 ei şi tu să te agiţi degeaba.
Succes!

| wintage a răspuns:

1. Le spui ca testul initial a fost neanuntat iar tu ai luat printre cele mai mari note din clasa.
2. Daca esti la liceu, obisnuieste-te. Nu e la fel de roz ca in generala. Si spune-le.

| 地獄に行く a răspuns:

Asteapta pana iei un 10 la cv, spune-le de 5 si apoi repede de 10... mergewinking

| pisoiul007 a răspuns:

Pai daca iei note mari in general iti repari tu greseala asta cumva bafta

| und3rstanding a răspuns:

Sunt de acord cu wintage, asa faceam si eu prin liceu laughing

| cautgagici a răspuns:

Pai le spui ca ai fost la baieti si nu ai avut timp
sa inveti