| BeiiBiiiyoo a întrebat:

Ce parere aveti?
http://www.youtube.com/watch?v=eLK13hfEy9Y
Funda si voturi!

Răspuns Câştigător
| Janek21 a răspuns:

Din punct de vedere al muncii depuse: Video-ul este ceva banal, in care pozele nu le-ai adus la aceeasi rezolutie cu video-ul in sine. Puteai sa adaugi mici efecte de tranzitie si stereoscopie ca sa fie cat de cat mai interesant. Textul este decalat de la o imagine la alta. Trebuia sa alegi ceva si sa mergi pe directia initiala (cum este si cu subtitrarile). Foarte multe parti lipsa fata de melodie. Incepe tarziu si se termina foarte repede. Raman secunde bune in care video-ul nu mai are nici un rost, ci doar melodia. Pentru prima incercare pare a fi binisor, dar daca te straduiai mai mult sunt convins ca ar fi iesit mult mai bine.

Din punct de vedere al mesajului transmis: Eu unul sunt mai greu de impresionat de niste texte puse pe o imagine. Melodia mi s-a parut alaesa gresit fata de continutul textual al videoclipului. Ai fi putut face contextul mai poetic, iar melodia sa fie ambientala. Cred ca asa mesajul transmis ar fi fost mai puternic.

Nu stau sa critic ideea ta, dar este plin internetul de asa ceva. La capitolul originalitate si inspiratie nu stai deloc bine.

In mare, ideea este ca ti-a iesit ceva ce "atinge un public de un singur fel". Cu ceva experienta in spate si mai multa inspiratie vei putea face lucruri mai frumoase.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru Janek21):

Nu trebuia sa fiu inspirata. Pentru ca acolo am scris ceva ce era adevarat!
Si nu am vrut sa modific nimic. in plus. a fost primul meu video deci...

1 răspuns: