| lariisa99 a întrebat:

cine stie cateva statuturi despre colegii de clasa si prieteni.sau cateva melodii?

Răspuns Câştigător
| Gabi_1362 a răspuns:

# Chiar daca as putea, nimic nu as schimba. Nimic din 8 ani de zile n`as schimba.
# La revedere! Ne pare rau ca plecam. Atatsia ani de scoala. Impreuna la bine si rau.
# Am impartit acelash clasa. Am avut si reusite, dar acum tot ce avem sunt doar cai diferite!
# Nu va mai suna clopoţelu` de intrare. Nimeni nu va mai intreba, tema cine are?! sigh
# Ne pare rau ca plecam. Ati fost un diriginte iubitor. Al tuturor elevilor.
# Doamne. Imi va fi dor de voi si de clasa mea. Sa stiti ca-mi amintesc orice moment petrecut impreuna. Vreau ca totu` sa mearga luna. Sa nu ne uitam niciodata. Ca am impartit cei mai frumosi ani din viata.
# Ca a-9 a inceput. Alti profi,alti colegi,un nou inceput.
# Bunii mei colegi de astazi, va pastrez in gand. Stiu ca eu n-am sa va uit nicicand.
# Am ajuns acum aici, suntem la final de drum. Iata ca a trecut repede si acest an nebun.
# O sa speram ca nu vom da uitarii acesti ani de vis. Si o sa reusim tot asa cum ne-am promis.
# Stiu, si stiu toti, dar la ce liceu intram? Lasa-ma! pana atunci hai sa ne distram
# Mi-e dor de ai mei profesori ce ma injurau zi de zi. Pentru ca nu reusam sa fiu ca ceilalti copii.
# Mi-e dor de ei, si daca as putea sa le mai zic odata. Va iubesc pe toti cum v-am iubit de prima data.
# In clasa plang colegii, in clipa despartirii. sigh
# Acum e mult prea greu sa spun ceva, stiu doar ca-mi va fi dor de 8 A!
Și știu că o să-mi fie dor, de acei blegi colegi cu care am împărțit tot.

Și o să fie clasa goală în clipa despărțirii, vom pleca pe drumuri separate, fiecare în altă parte.

Și credeai că o să fi așa mereu, un copil cu niște colegi, cu care te jucai până suna clopoțelul, până când venea doamna să ne predea abecedarul.

Și o să-mi fie dor de doamna învățătoare, de domnul diriginte, îmi pare rău că v-am supărat, iertați-mă, toată viața o să vă țin minte.

Știți? Au fost cei mai frumoși ani, generala mi-a lăsat un semn, niște prieteni și niște amintiri păstrate în sufletul meu.

1 răspuns:
| diaηα a răspuns:

Hi-Q - Asa-s prietenii