| ραяαмσяє a întrebat:

- bună TPU. Cum pot reinstala windowsul? dar nu am windows pe cd... am un cd gol thinking ar folosi? DAU FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca nu ai vreo idee cum sa reinstalezi un windows, pai nu o sa fie asa usor.
In primul rand trebuie sa ai un windows ca sa-l pui pe cd, si il poti descarca de pe net, nu-ti dau link, te las pe tine sa alegi si sa te invetiwinking
Apoi iti trebuie un cd gol, cum ai zis tu, dar cd-ul nu mai stiu cat are 700mb mi se pare, sau mai putin, si sunt unele windows-uri care nu v-or incapea pe el.
Apoi trebuie sa pui windows-ul pe cd, cu UltraIso cel mai recomandat, dar pentru asta formatul windows-ului trebuie sa fie in format ISO.
Dupa bagi cd-ul, dai restart, pornesti instalarea, si mai departe presupun ca te descurci.
Deci, sa recapitulam:
1. Descarci un windows-Daca nu prea te pricepi iti recomand Windows xp Sp2 e gratis, nu are nici multi mb(Cred), si nu prea te complici cu el.
2. Cauta sa-l descarci in format ISO, nu de alta da sa-ti fie mai usor. Poti sa-l descarci si normal, doar instalarea si programele normale, si poti sa-l bagi pe cd cu Nero.
3. Asigurate ca incape pe cd, adica are mai putin decat memoria maxima care poate fi pusa pe cd.
4. Daca l-ai pus pe Cd cu succes, il bagi in pc, si dai restart.
5. De acolo te descurci daca stii sa citesti si stii si o boaba de englezawinking

1 răspuns:
| laur1OOOGB a răspuns:

In primul rand ce windows vrei sa instalezi (7, Vista, XP etc)?