| SherKan19 a întrebat:

Buna TPU :d
Poi am o intrebare : se apropie hallowen-ul si as vrea sa ma uit la un film de halowen. filmul sa fie asa cu uni de sarbatoresc hallowen, sau nu stiu thinking ce filme cu hallowen stiti in afara de bona mea e un vampir, mama mea e un vampri si orasul hallowen 1 si 2 thinking
Cine imi spune un film de hallowen dau funda. in special animat

4 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Eu m-am uitat la hallowen dar nu ala care a fost pe disney ci unul putin de groaza este si ce varsta ai? daca esti mai mic de 12 ani nu te uita pentru ca are si niste scene mai...mie mi-a placut filmul e misto rau are actiune comedie groaza suspans acum sper sa iti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poveste de haloween 2

| KittyBeyb14 a răspuns:

10. Halloween
In noaptea de Halloween un ucigas de copii scapa din sanatoriul de boli mentale unde era inchis, si se intoarce in orasul sau natal...

9. Poltergeist
O familie este vizitata de fantome, si totul culmineaza cu rapirea fetei cele mici. Cosmar 100% apoi!

8. Cosmar pe Elm Street
Un film cu atatea urmari este cu siguranta un must pentru o seara de Halloween reusita. Inchide lumina in toate camerele si asteapta-l pe Freddy Krueger sa iti intre in casa.

7. Exorcistul
Nu cred sa fi curs in vreun alt film mai mult sange decat aici, ceea ce il face perfect pentru aceasta noapte.

6. Tacerea mieilor
Filmul a avut si urmarile sale, insa nici unul nu l-a depasit in crearea acestei atmosfere speciale de groaza. Anthony Hopkins intruchipindu-l pe Dr. Hannibal Lecter, Cannibalul nu este pentru cei usor de speriat, iar acest thriller psihologic este printre cele mai vizionate filme de Halloween.

5. The Allien
Nu fantome, nu canibali si nici satana nu va vor speria in acest film. Ci de data aceasta este randul extraterestrilor, iar Sigourney Weaver este foarte convingatoare in rolul sau.

4. Saw
As inclina sa va recomand primul film din aceasta serie, dar adevarul este ca oricare este bun pentru a va speria si a va "face" seara de Halloween.

3. Final destination
Oricare dintre episoade este perfect pentru a il viziona si a va speria alaturi de prieteni in seara de 31 octombrie. Scena cu camionul cu busteni va va urmari apoi pentru restul vietii, de fiecare data cand veti fi la drum cu masina.

2. Ring
Desi relativ recent, filmul "Ring" (Inelul) si-a castigat dreptul pentru a se gasi in acest top ten. Daca la cinema nu ati rezistat sa il vedeti cap coada, sunt curioasa daca acum, in noaptea de Halloween, o sa puteti fara a tipa de groaza.

1. Psycho
Clasicul film de groaza al lui Alfred Hitchcock ocupa cum era normal prima pozitie. Cine oare mai poate sa faca linistit un dus dupa ce il vede?