| Bogdanpalintineanu a întrebat:

daca atunci cand imi fac ness nu pun apa indeajuns de calda ca sa frec cafeaua cu zaharul si daca nu este apa fierbinte incat aproape nu te poti atinge de ea mai se emana cofeina din ea? Cum trebuie sa fac corect un ness? Eu am pus apa calduta si 3-4 linguri la cele 3 cani de cafea care le am baut repede si in scurt timp si nu simt absolut nimic... Decat p stare de relaxare

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Ai grija cu cata cofeina consumi.
Am patit sa beau 2 cafele si un nes intr-o singura zi si am zis ca mor.
Ma durea inima, aveam palpitatii, aveam prea multa energie.
Iti recomand sa nu consumi multa cofeina intr-o singura zi.
Maxim o cana de cafea si un nes (nesul sa fie mic)
sau cel mai bine sa fie dinacela cu lapte (alea nu prea au cofeina, decat putina)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai vrea sa simti? Cafeaua solubila este cu mult mai tare, decat cafeaua macinata naturala, sincer. Nu iti recomand sa bei 3 cani, maxim 1 pe zi, daca esti bautor inrait de cafea pentru ca nu tuturor la este bine dupa cafea/cafea solubila, vei simti ca nu poti dormi toata noaptea, este gen coca-cola, bei 2-4 litri desi nu este deloc bine, si cand sa te duci la somn, desi te simti extrem de obosit, nu poti sa dormi deoarece inca ai energizarea de la cola in tine sau de la cafea.

| Bogdanpalintineanu explică (pentru anonim_4396):

Intr-adevar cafeaua la expresor este altceva o data am baut gen pe la ora 6 seara un pahat de 200 ml si nu am putut sa dorm pana la 3 4 dimineata, am incercat si eu sa beau ness astazi de curiozitate k nu mai incercasem si nu aveam cafea normala in casa