| Bububu01 a întrebat:

Deci, imi puteti da cat mai multe lucruri pe care le pot face pensionarii. Bunica mea e pensionara si mereu se plange ca se plictiseste si nu stiu ce sa-i spun sa faca. la fel e si in cazul bunicului meu. Ofer vot +funda cui imi da cat mai multe idei.

2 răspunsuri:
| JessieAnia a răspuns:

Sa citeasca, sa croseteze, sa faca mici plimbari/excursii/picnicuri, pe bunicul tau il poti invata sa joace Counter-strike laughing, origami, bratari din ata, gradinarit, lucruri creative.

| Dragos_Munteanu_1992 a răspuns:

Sa asculte muzica
sa faca puzzle
sa isi ia un animal de companie
sa croseteze
sa iasa la plimbare