| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU eu am colegi care 60% fumeaza si am 13 anisad si tot imi spun sa fumez si eu si imi tot ma injura si spun mah **** **** **** eu spun sa nu ma apuc de fumat de la varsta asta plus ca am incercat si nu-mi placesad

Răspuns Câştigător
| Guogle a răspuns:

Ma bucur pentru tine, de la un ou ajungi la un bou( e altfel proverbul dar cam acelasi inteles are) daca azi fumezi maine ajungi sa furi si sa te droghezi, un viciu foarte rau. Daca ei incep a te injura, ei dau dovada de cretinism, poarta-te asa cum esti, nu te lua dupa ei, parintii lor nu ii vor putea tine sub control daca de la varsta asta incep a o lua pe drumuri gresite. Daca o iei si tu la fel, vei ajunge sa stai in puscarie si chiar mai rau sa iti pierzi viata, uite un cantec care iti spune adevarata poveste a unor copii ca voi : http://www.youtube.com/watch?v=619mZoK6pF0

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune incidentul la director/diriginte si daca insista vorbesti cu parintii tai sa te schimbe de scoala.

| Ayy123 a răspuns (pentru mgtow):

Pai da le-am spus la parinti dar o spus sa nu fiu prieteni cu ei si nici nu prea vb dar in ore ma enerveaza ca daca fac ceva au vina pe mine si dupa 5 contra 1sad

| mgtow a răspuns (pentru Ayy123):

Atunci nu mai mergi la ore si le zici parintilor daca nu te schimba de scoala ramai acasa, asa macar vin cu tine sa vorbeasca cu dirigul tau si iau masuri.

| Intruder19 a răspuns:

Nu te apuca, dupa 25 de ani o sa iti para foarte rau.Sa te apuci de fumat este o mare prostie, bani cheltuiti degeaba si iti distrugi sanatatea pentru nimic.

| AlinaaAli a răspuns:

Wtf!
eu tot incerc sa ma las si nu reusesc si altii nu stiu cum sa faca sa nu se apuce,asta-i bunalaughing
mai copile, daca nu vrei asta este, spune-le parintilor cum sta treaba si sa ia ei masuri!
nu fi fraier sa te apuci de fumat si nu te lasa influentat de niste copii care habar nu au unde se poate ajunge de la tigari!
si daca vreodata ti-a trecut prin cap sa ii asculti documenteaza=te si u in legatura cu fumatul si vezi unde se poate ajunge si spune-le si lor!

| Ayy123 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Nici nu vreau sa ma apuchappy

| sensa a răspuns:

Si care e intrebarea? si mai ales.dc ai intreba ceva la care ai deja raspunsul?happy si in incheiere un citat"Nu e treaba ta ce gândesc alţii despre tine..."

| AxyLexy a răspuns:

Uite nu conteaza ce spun colegii. Trebuie sa alegi ce vrei tu! Nu trebuie sa te lasi influentatahappy. Daca te apuci te acum nu nu numai ca o sa-ti distrugi sanatatea dar cand vei realiza ca asta nu e bine iti va fi mult mai greu sa te lasi. Sper ca vei lua decizia cea buna>big grin

| KaleidoscopEmyLara99 a răspuns:

Nu te lasa dus de nas! Da-i in colo de prosti.Si ei au fost pusi in situatia ta si au fost dusi de nas.Nu-ti distruge viata cu acest drog.Incearca sa fii mai strict cu ei si sa nu fumezi! E mare pacat de tine... Daca tu crezi ca te influenteaza negativ,si e adevarat, nu mai sta cu ei, evitai, sper ca ti-am fost de ajutor si nu te lasa prada disperarii si tigariiwinking

| EuRoberta a răspuns:

Pai atunci nu incerca si nu te lua dupa eiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-le parintilor, sau directorului. Nu te lua dupa aia...

| PattyxPaty30 a răspuns:

OMG!crying asculta, cand te injura nu-i baga in seama.winkingsi in legatura cu FUMATU' nici sa nu te gandesti! asta nu e o varsta la care sa incepi asemenea prostii! dupa 20 de ani mai mergeoh go on. sper sa fi fost de folos! FUNDA?happy[daca vrei]:*

| alexsann a răspuns:

Mai bine sa nu te apuci de la varsta asta in plus fumatul nu face bine in prinum rand pentru sanatatea ta asa ca ignorai