| YoPOFOleTz a întrebat:

eu cred mult in zane, vampiri, spiridusi etc etc... spuneti-mi parerea voastra despre aceste creaturi si poate daca stiti niste carti despre asa ceva spuneti-mi cum se numesc.

7 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva. Consider ca exista o forta superioara omului, dar atat. Cat despre carti despre acest subiect, iti recomand Seria Vampirii Sudului, de Charlaine Harris - aici gasesti vampiri, zane, varcolaci si asa mai departe. O alta serie care m-a impresionat este Cronicile Vampirilor, de Anne Rice - axata pe trairile si sentimentele (daca se pot numi asa) ale vampirilor. Lectura placuta!

| Smokaraieee a răspuns:

Esti cu capu?

| RyAngel a răspuns:

Si eu cred de ce nu? Astia dau la tv de extraterestri si fantome daca se dovedeste ca exista asa ceva cum poti fi sigur ca nu exista si vampiri.cum parerea si-o spune toata lumea de ce sa nu existe vampiri, zane, spiridusi. Chiar as vrea sa intalnesc un vampir la-as implora sa ma muste sa devon si eu unul! Ar fi nemaipomenit sa vezi sau sa participi la scrierea istoriei...sa nu iti fie teama de nimic, nici nu ai mai avea nevoie de bani pentru mancare...si ce trebuie neaparat sa bei sange de om? cred ca functioneaza la fel si daca bei sange de animal si uite asa nu ai pe nimeni pe constiinta ca e ca si cum ai manca vanat. in concluzie abia astept sa spuna astia la televizor ca au prins un extraterestru intr-un borcan ca sa plec in cautare de vampir :p

| RadXx a răspuns:

Exista phonix si ce visezi existau ahaaa an timpuri stravechi si troli!

| ella2o a răspuns:

Daca vrei sa citesti cartile ca sa-ti ocupi timpul liber recomand si eu Vampirii Sudului, Jurnalele Vampirilor [cartile sunt de o mie de ori mai bune decat serialul]. twilight e mai mult romance decat SF.
Dar daca vrei sa te informezi.nu crede fictiunea din romane. Pentru ca este FICTIUNE si atat. happyAcei autori nu au de unde sa stie cum stau lucrurile de fapt, ei scriu ca sa vanda si sa fie faimosi si bogati.
Parerea mea...e ca exista.Nu sunt sigura de multe,dar spiritele,demonii, vampirii si [nu le cunosc numele, ma refer la oamenii care se transforma in animale.NU ma refer la varcolaci] EXISTA. 101% sigur. De extraterestrii sper ca nu e nevoie sa mentionez pentru ca daca nu crezi ca in tot Universul nu exista nimic esti chiar. big grin
Cu privire la zane si altele nu sunt sigura dar stii cum se spune...nu crezi pana nu vezi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există aşa ceva! happy
De fapt există, dar doar in poveşti! laughing

| Cressida a răspuns:

Sunt total de acord cu angellovewinking...Aaa si cred cu tarie lucru astatongue