| CorynutzaBeibi a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti pe care as putea sa le citesc in timpul liber? (daca va ajuta, am 13 anihappy ) Funda la cele mai multe. Merci!

6 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Narnia
Twilight
Harry Potter
Tunele
Jertfa
Jurnalele vampirilor
carti de Jules Verne
Academia vampirilor
Chic

| SugarAndSpice a răspuns:

In general eu citesc carti fantasy mai cunoscute(Harry Potter si Twilight), dar si mai puin cunoscute precum Atherton(are trei volume, fiind bogate in aventuri si mistere). De asemenea poti opta pentru seria Familia Puhoi( este oarecum asemanatoare cu familia Addams). Daca preferi insa clasicele, sa stii ca eu m-am apucat de Ciresarii (aventru palpitanta a sapte tinere). De asemenea exista si La Medeleni, Mara, Intoarcerea din Rai, Idiotul e. t. c. Te poti uita si pe net la niste explicatii ale acestor carti, dar nu rezumate pentru ca te vor face sa te plictisesti de carti (daca la vei citi_. P. S. Si eu am 13 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Monikoue a răspuns:

Harry Poter ( toate 7)
Numele acestei carti este secret
Circul Ororilor( 3 carti)
Ordinul secret al fetelor de pe Starada Caramel
Povestile Bardului Beedle ( de J. K. Rowling, are legatura cu Harry Potter)
Cronicile Wardstone( sunt 7 carti)
Cronicile din Narnia( 5 carti)
Caroline ( 2 carti)
Tara Duncan
Frumoasele straine ( de Mircea Cartarescu)
Piersica Uriasa

Total : 30 de carti big grin

| iBubble a răspuns:

Twilight, Jurnalele vampirilor, Stephen King, Gossip Girl, Academia vampirilor

| Irina_3296 a răspuns:

Ultimul cantec si Pedeapsa Catalin Botezatu!