| Bubble13 a întrebat:

TPU! La inceputul lui august plec intr-o tabara. Cam ce jocuri am putea sa jucam seara (gen: adevar si provocare) si sa explicati cum se joaca. Mentionez ca avem varsta de 13-14 ani. Cel mai bun raspuns primeste o funda maaare.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia-ti un monopoly cu tine daca poti ca ala te intretine ore in sir.

| SamSon a răspuns:

Urmatoarea carte, se joaca pe porunci fiecare isi alege o pereche de 4 carti la fel si se amesteca intre ele apoi se pun cu fata in jos si zici urmatoate carte sa...si dai o porunca. apoi iei cartea si cine si-a ales acea carte ala face porunca

| Luissa123 a răspuns:

Telefonul stricat de exemplu sigur stii cum se joaca dar daca nu iti explic eu: toti va puneti intr-un rand, primul sopteste un cuvint urmatorului dar foarte repede si asa mai departe si ultimul spune ce cuvint a inteles (de preferat un cuvint amuzant)

| Weeedha a răspuns:

Sticluta,vrejul cu fasole.>big grin

| SimonaSymo a răspuns:

I-ei o sticla si invarti sa spunem ca tu esti baiat si sticla se opreste la o fata si va sarutati sau ii sp o provocare
daca vrei sa-ti mai sp intra pe id meu adry.symo@yahoo.com
funda?

| Bubble13 explică:

Buna din nou! noname ar fi cam greu la faza ca sarutul pentru ca eu sunt singura fata, iar in rest sunt numai baieti straight face nu crezi ca ar fi cam prea ciudat sa ii sarut pe toti aand in vedere ca sunt si f buni prieteni ca mine majoritatea? biutzette26-imi poti explica te rog frumos cum se joaca vrejul cu fasole? Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mafia( e un joc de carti pe care il joc in tabara mereu)Se joaca astfel:
1.Un copil va trebui sa fie povestitorul.(nu va avea nicio carte)
2. Unul asasinul (va avea cartea as)
3. Unul asistenta ( va avea Q-ul)
4. Unul politistul( Va avea K-ul)
5.Restul taranii ( restul cartilor in afara de As, Q, ca)
MINIM 5 COPII.
Povestitorul va incepe povestea asa:
Toata lumea adoarme(voi puneti capul pe masa is nu va uitati, partea cu ''culcatul'' este una esentiala a jocului)Intr-o noapte furtunoasa(povestitorul poate sa mai spun si in ce localitate se afla etc.)un asasin se trezeste(Cel care cartea as se ridicasi arata inspre cine vrea sa omoare,dupa care se pune la loc cu ochii inchisi,dar nu vorbeste si nici povestitorul nu spune pe cine a omorat altfel se strica jocul)in continuare povestitorul povesteste de ex:Si l-a omorat cu o pusca laughingsau l-a omorat stranguland-ul cu guma de mestecat(improvizeaza, zice ce vrea) etc. dupa care spune: Se trezeste asistenta!( cel cu Q se trezeste arata inspre persoana care crede ca a fost omorata, ca sa o salveze si poate arata chiar si inspre el, iar daca asistenta a facut o treaba buna povestitorul trebuie sa precizeze aceasta,dar nu trebuie sa spuna icne a fost omorat, salvat sau prins(o sa vezi in continuare).Dupa aceatsa asistenta inchide ochii la loc. Povestitorul spune acum :Sa se trezeasca politistul( Cel cu ca ),el va arata cine crede ca e asasinul,nu va vorbi, ca si ceilalti, iar povestitorul va preciza daca l-a prin sau nu (nu spui numele de exbig grina,Andrei l-ai prins. Zici:
Politistul a descoperit criminalul)
La sfarsit,toata lumea se trezeste,ia rfiecare spune mai intai cine crede ca e criminalul (va dati seama dupa fata,persoana care a omorat-o,daca ii vedeti cartea),dupa care fiecare incepe sa voteze,iar persoana cu cele mai multe voturi isi arata cartea(daca e egalitatea votati intre acele persoana pana iese una)Dupa ce iese o persoana,iar criminalul nu este gasit povestitorul, iar povesteste ca la inceput, iar totul se reia pana criminalul se gaseste.
Ps:1Daca sunteti mai multe pers puteti baga cate 2 asasini, 2asistente, 2 politisti.
2. Tarani nu se trezesc doar cauta criminalul.