| teo18 a întrebat:

Buna TPU.la scoala domnul profesor de romana ne-a spus sa facem un portret cu eminescu pe sticla, tabla, lemn ca sa intelegem pe orice vrem noi. o alta idee a dumnealui a fost sa facem pe un capac de borcan sau sa luam niste frunzulite mici si sa scriem o poezie dar mie nu imi place aceasta idee. imi puteti spune pe ce sa scriu o poezie sau sa fac un desen...nu am nici o idee. iar desenele sau ce avem noi trebuie predate pana joi adica pe 13. ma puteti ajuta? si apropo are cineva un desen in creion cu desenu sau cu pix, orice? dau funda.va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| aleeee a răspuns:

Eu l-am desenat pe Eminescu anul tercut pentru un concurs. Si langa am scris o poezia de-alui. Am o poza cu ce a iesitbig grin

2 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai poti scrie o poezie pe o frunza mare si sa lipesti pe frunza o foaie mica si pe foaia alba sau daca ai colorata scrii o poezie ...desenele pe sticla ies super daca ai tempera si poti sa iti iei un desen de pe net si daca ai tempera sa desenezi pe sticlawinking nu stiut daca sunt niste idei bune dar eu am facut chestia cu fruna si foaia si pe frunza am mai pictat ceva si am luat 10winking

| teo18 explică:

Dansul va face o expozitie si copilul care va primi cele mai multe voturi de la respectivele clase va primi 10...de fapt toata clasa va primi 10...