| Deeadewa a întrebat:

Mai am o intrebare legata de porecle: ce porecle gasiti pentru zodia gemeni si numele Raluca? Este prietena mea, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DoubleS a răspuns:

Zodia Pesti

19 februarie - 20 martie
Caracteristica generala a zodiei Pesti: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Pesti: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Pesti: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Pesti

Planeta guvernatoare: Neptun
Planeta carierei profesionale: Pluton
Planeta dragostei: Mercur
Planeta câstigurilor financiare: Marte
Planeta sanatatii si a muncii: Soarele
Planeta casei si a familiei: Mercur
Culorile zodiei Pesti: verde-albastriu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Pesti: diamant alb
Metale caracteristice pentru zodia Pesti: cositor
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Pesti: joi

Principalele calitati ale zodiei Pesti: sensibilitate, capacitati paranormale, altruism
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Pesti: iluminare spirituala
Defecte ale nativului din zodia Pesti: pesimism, preferinta pentru anturaje rele

Relatii între zodia Pesti si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Scorpion
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Fecioara, Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Berbec
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Scorpion, Varsator

Porecle pentru numele Raluca: Rally, Rala, Reyna, Roja [ se citeste Roha], Ralukushu, Ral, Ralici-Licurici laughing, Ralucik, Ralucic, Lary, PucCa o.O, Raky, Ruru, Uka, Acular, Raley, Zuzuk, Ralux, Lula, Lulu, Lily, Luly, Lola, Raica, Ralica, ralulet, raluc, rarica, ruca, rulic, ulca, lar (de la acular), aru, Rakatetz, Ralus, Rax
raxi
ruxa
ruxi

Funda?:X

4 răspunsuri:
| Sperman a răspuns:

Chiar vrei să ai o poreclă? Mulți nu își doresc asta dar din pacate au, iar tu vrei una. Asteaptă să mă gândesc la una, sigur după ce o să o auzi nu-ți va mai trebuii. devil

| tycy a răspuns:

Nu stiu de ce iti doresti tu o porecla pentru prietena ta.S-ar putea sa se simta prost, sa nu-i placa sa va certati si sa se ajunga la alte lucruri.nu cred ca esti persoana potrivita pentru ai pune o porecla.de obicei poreclele se pun atunci cand pers respectiva face ceva iesit din comun, repeta un lucru de multe ori, cineva mai mic ii stalceste numele, suna dragut si apoi o sa ii spuna asa, acelasi nick, id, orice la fel si prietenii incep sa o strige asa si apoi ii va spune toata lumea...nu te sfatuiesc sa ii pui o porecla nici macar nu stii daca isi doreste asta.alinto tu s-au spune-i intr-un anume fel care sa o faca sa se simta apreciata. asta e parerea mea.

| Nousername a răspuns:

Ralmeni,Geralucs,Gemenruca,ralegeme
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sparta