| oanabuysomeweed a întrebat:

pe 10 ianuarie e ziua mea.Cum credeti ca e e mai bine sa--ti faci ziua: in oras sau acasa?

Răspuns Câştigător
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar fi fumos sa fii cu familia, rudele si prietenii acasa. Intodeauna se simti mai bine unde cunosti, nu in locuri necunoscute.Si in plus daca te duci in oras trebuie sa inchiriezi un loc ceea ce costa. Acasa nu inchiriezi nimic.Mancarea poate chiar sa o pregateasca mama ta. Voi trebuie sa cumparati doar decoratiile. Sper ca te-am ajutat.Si... la multi ani! De ziua ta sa te simt inconjurat de prietenie, sa asculti muzica ta de suflet, sa lumineze orasul in jurul tau...

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai prieteni, stabiliti.Party acasa sau o pizza in oras.

| darrio2007 a răspuns:

Uitasem.La multi ani.

| oanabuysomeweed explică:

Va multumesc de pareri si urari! Pana la urma m-am decis si o fac in oras cu niste prietene. :*

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna Oana!
In cazul acesta ar trebui sa te sfatuiesti cu parintii tai!
Parerea mea este ca e mai bine in oras, dar acum foarte mult depinde si parerea parintilor sau a rudelor care iti organizeaza ziua de nastere!
La multi ani si sa te distrezi!

| michelia a răspuns:

Depinde citi ani ai, ce conditii sint acasa si ce buget ar fi pentru petrecere.
Acasa avantajul e ca stati cit vreti, copiii sint curiosi sa-ti vada camera, jucariile, bijuteriile etc, sa te cunoasca si asa. Plus ca puteti pune si muzica pe care o vreti voi. Mincare va fi la discretie si dulciuri multe cred.
Va puteti distra foarte bine ( mai ales daca esti mai mica si nu ai multi musafiri) si acasa, chiar daca e un apartament de bloc. Daca ai doar fete invitate poti face o petrecere in pijamale.
Daca iti faci ziua in oras o sa fie mai comod pentru parintii tai, o sa mincati la un fast food, mergeti la biliard etc, va fi altfel de program insa.
Tot ce ti-am scris e din experienta cu copiii mei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde iti place.

| Against a răspuns:

Oras.

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Daca stai la curte, acasa este cel mai bine

| LucaTheodor a răspuns:

Acasa cred eu si poti comanda si pizza sa vina la tine acasa.

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Scuze,am cateva greseli. sa te simti* si
Intodeauna te simti.*

| danielarimnea a răspuns:

Depinde: conteaza banii? ->inchiriaza o cabana happy daca nu "inchiriaza" un restaurant adica ma refer fa o rezervare pentru o noapte >3 iddea mea daca nu stiu stai la casa ideal ar fi fara parinti si cu muzica la maxim laughing asa ca faci cum vrei eu ti-am dat niste sugestii >3 pup

| Madalina7 a răspuns:

Eu prefer acasa, cu familia si prietenii mei ascultand muzica pe care o vreau, deci iti sugerez sa ti-o faci acasa in plus poti sa faci mai multe acasa decat intr-un restaurant, iti uraz o zi frumoasa de nastere de pup :*

| Laviiixd a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai.
Daca stai la curte ar fi un avantaj pewntru tine fiindca ai mai mult spatiu.
Daca stai la bloc, ar trebui sa inchiriezi undeva gen : Mc'Donalds, KFC, orice fel de pizza-rie, coferarie...
La multi ani big hug
Funda?