| anonim_4396 a întrebat:

Peste o lună fac 15 ani şi sunt din Ploiești. Mi-aş dori ca vara aceasta să pot câştiga nişte bani cinstiți.Cum aş putea proceda pt. a-mi găsi un job? Ma pricep sa fac orice si învăț si repede. Eu am diploma de competențe in limba franceză, însă nu cred că mă ajută pe timpul verii. Ma pot duce la o pizzerie sa ajut la spălarea vaselor-ma duc direct acolo sau cum pot aborda problema?
Îmi puteți spune şi alte opțiuni pentru a face o sumă de bani pe timpul verii?
Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| DeathLord93 a răspuns:

La varsta ta nu stiu daca te poti angaja undeva legal insa poti incerca sa vezi daca te accepta la impartit pliante eventual sa cauti pagini pe internet cu jocuri sau alte aplicatii cu ajutorul carora sa ti poti strange ceva banuti
Ajuta niste vecini la diferite treburi
Vb cu parinti tai ca pentru fiecare treaba casnica facuta prin casa sa primesti o suma de si pe care sa ti o dea la sfarsitul luni ca sa poti strange ceva
Sau inca o idee vb cu unul din parinti sa ti dea 10 lei pe zi unul din ei sau fiecare cheltui jumatate sau cat ai nevoie dar nu pe toti si intro luna de zile sa zicem ca iei 10 lei de la mama si 10 de la tata daca ai 20 de lei pe zi depinde cat o sa cheltui poti sa faci 400-600 de lei intro luna