| RedHair a întrebat:

Sa presupunem ca esti invitat la petrecerea de ziua unui prieten intr-o locatie unde se da doar "muzica" "la moda" in ziua de azi. Iar tu urasti acest gen de muzica. Ce poti sa faci in afara de privitul la toti ceilalti "scuturandu-se" si ganditul la cum sa scapi mai curand de acolo?

Răspuns Câştigător
| Antichrist a răspuns:

Nu mergi. ori suporti ori nu te duci. sunt in aceeasi situatie, imi simt creierul zgariat de orice nu e metal/rock asa ca prefer sa stau acasa sau sa merg prin pub-uri dedicate genului muzical respectiv

5 răspunsuri:
| VL4DST3R a răspuns:

Frate te inteleg Perfect! din pacate nu prea ai ce sa faci... iti asumi "manelele" sau poti sa-ti iei niste casti si sa sculti ce vreiwinking Fudna? big grin

| Dana1903 a răspuns:

Te îmbeţi şi trece mai uşor. laughing

| aligru a răspuns:

Asta e o intrebare grea! De regula nu prea ai ce face decat sa pleci mai devreme sau sa gasesti pe cineva cu care sa vorbesti, care va fi la fel de dezgustat de muzica ca si tine! Ai putea sugera si alte melodii cand lumea e plictisita de dans!big grin
Dar in principiu trebuie sa te adaptezi asa ca scutura te si tu!laughing

| KathleenVJ a răspuns:

Mai multe metode:
1. Si recomandabila, de altfel. Scuza mult-auzita:
" Mama mi-a spus ca e treaba de facut, plus ca trebuie sa imi vizitez bunica, plus ca am treaba, am programare la doctor, am treaba, trebuie sa imi duc cainele la veterinar, am treaba. Plus, trebuie sa invat pentru nu stiu ce test. Am mai specificat ca am treaba?"
Adica, inventezi scuze(preferabil plauzibile) pentru care nu poti sa vii. Mai sus ai modelul happy

2. Daca totusi ai acceptat si trebuie sa mergi:
MP3/MP4/Telefonul e adevarata salvare. Presupunand(si cred ca si asa e) ai doar muzica care iti place. Cu siguranta in respectiva locatie exista si iesirea sau macar ai voie sa te duci la baie si sa te multumesti cu muzica din casti o buna bucata de timp. (Eventual restul vor ramane ca la dentist ca stai cam mult, dar care e treaba lor?)

3. Daca totusi trebuie sa suporti "peisajul":
a) Te pregatesti dinainte cu un zambet sau cu niste tactici pentru a suporta cat esti nevoit sa dansezi.
b)(recomandabila, de altfel) inventezi o alta scuza gen: "Mama nu ma lasa pana la 11/12/ cat vrei tu" sau " Cainele/Sora/Fratele/Mama se simte rau si are nevoie de mine chiar acum"
Si iti iei frumos talpasita.

Sper ca te-am ajutat happy

| DrunkenRat a răspuns:

Stiu cum e.laughing Ma sperie chiar si ideea de nunta in Romania. Poti sa provoci pe cineva sa se joace adevar sau provocare sau le poti educa gusturile in materie de muzica(putin probabil sa reusesti) sau in timp ce joci, poti provoca o persoana sa schimbe muzica.