| Nina1413 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa merg intr-o excursie in Iasi cu scoala. Am nevoie de 50 de lei + cat cheltui eu (tot ca 50 de lei).
Mi-e rusine sa le cer si nu stiu cum sa le spun laughing imi puteti da niste sfaturi?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? Spune-le sincer si deschis : mami, tati, doamna diriginta sau profesorul cutare organizeaza o excursie cu clasa si as vrea si eu sa merg, dar costa 100 ron, Ma lasati sa mergi?

2 răspunsuri:
| DumpyDuck a răspuns:

Bună.Încearcă să-i rogi frumos că vrei să mergi în excursie.

| Adi_Adrian_1992 a răspuns:

Fa treaba prin casa, da-te pe langa ei, si altfel iti vor da bani, mie imi merge.