| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Buna TPU... Vreau sa va cer sfatul in legatura cu un fel de proiect pentru scoala. Doamna profesoara ne-a impartit pe echipe, cate un membru din echipa a tras la sorti si echipei mele ne-a picat,, Vestimentatia in Evul Mediu ". Trebuie sa facem in asa fel incat sa fie ca o sceneta sau oricum alt fel dar nu scris. M-am uitat in carte si am vazut haine pompoase, desigur diferite de ale noastre. As vrea sa inchiriez un costum de la teatru sau doamna profesoara a zis ca putem imbraca si papusi happy ( stiu, interesant nu? happy ) Ce credeti ca as mai putea face? Macar aceste idei sunt bune? Funda + vot tuturor! kiss puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| vivinuka2001dragutzaeu a răspuns:

Daca o poti organiza oricum, atunci poti sa faci si o prezentare de moda:in clasa cand vine momentul vostru cativa membrii de echipa imbracati in costume din evul mediu (inchiriate) incep sa defileze iar voi ceilalti puteti sa ii prezentati si sa spuneti cateva cuvinte despre fiecare tinuta(nu cine stie ce, acolo doua trei cuvinte) iar apoi voi sa multumiti pentru atentie si sa treceti la locurile voastre...dar si idea ta cu sceenta este super buna! happy

1 răspuns:
| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Ar fi tare ceai spus tu... poti face si teatru de papusi. dupa mine ai ideii foarte bunewinking