| loveless43 a întrebat:

Buna tuturor. As dori sa stiu ce e in neregula cu 'bomba' mea facuta din bicarbonat de sodiu si otet. Am incercat acest videoclip:
http://www.youtube.com/watch?v=uy8iC1pCOMk

Dar nu-mi iese. De fiecare data cand arunc sticla de 0, 5L nu explodeaza.

Funda pentru cel mai bun raspuns. Multumesc.

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Reactia Nu are loc daca nu pui si ZAHAR.Amesteca si zahar in bicarbonat si incearca intr-o cana mica si daca degaja spuma si bule la greu este ok,o poti consuma. Sper ca este pentru amuzament, oricum poti lua amenda pentru tulburarea linisti publice, ai grija sunt periculoase sa nu ranesti pe cineva. Otetul alimentar trebuie sa fie otet nu pisoarca de 7 grade intelegi?