| L a întrebat:

As vrea sa aflu parerea voastra in legatura cu acest lucru:eu acum ceva timp am ajutat pe cineva cu un raspuns la intrebarea asta:
http://www.TPU.ro/......nanac-pls/

iar acest utilizator in semn de multumire, mi-a copiat raspunsul si la trimis ca raspun la o alta intrebare, aici:http://www.TPU.ro/......u-fundita/

Mie mi se pare un gest urat care nu trebuia facut, voi ce parere aveti? Multumesc.`

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Normal ar fi fost sa se straduiasca si acea persoana si sa dea un raspuns din cele pe care le cunostea din propria sa experienta. Faptul ca a recurs la a-ti copia raspunsul tau, pentru a ajuta o alta persoana, nu a fost onorant pentru ca, posibil ca a vrut sa castige si el cu raspunsul tau, ceea ce inseamna ca a avut motive oarecum egoiste si nu altruiste.
Chiar daca plagiatul in acest site, nu poate fi considerat o infractiune, este un gest care este de condamnat.
Daca insa cel/cea ce te-a copiat este vreun puber, ori un tanar/a sper ca, din acest lucru a inteles ca asa ceva nu se face. Nu stim insa daca va citi raspunsurile la intrebarea pusa de tine pe site, asa ca, iti sugerez sa-i trimiti un mesaj in privat, pentru a clarifica, in mod direct, problema.
Ai tot dreptul sa fii intrigata de gestul acelei persoane, insa nu te lasa in fluientata de acest gest si tu continua sa activezi pe TPU pentru ca rolul tau este important pentru a ajuta pe cei ce au nevoie de un gand al nostru pentru a solutiona o problema care-i preocupa.
Stiu ca acest site este doar pentru a face bine insa binele trebuie sa-l facem cu resursele proprii si nu copiindu-i pe altii.

9 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Lipsa de imaginatie

| OanaG a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa spun big grin, i s-a parut interesant raspunsul tau si a dat un copy/paste!

| thealchemist a răspuns:

De acord cu tine, un gest urit care nu trebuia facut.

| Lol_1641 a răspuns:

Urat din parte ei, spune-i sa isi editeze raspunsul si sa mentioneze de tine acolo! *bafta* :d

| dya26 a răspuns:

Da ai dreptate am vazut si eu... poate i se parea foarte bun raspunsul si la pus si el /ea

| Vizitiul a răspuns:

TPU, poseda puhoaie de plagiatori! Daca te declari multumita in sinea ta de acel raspuns, constienta fiind ca iti apartine, e ok.
Iar pe cei ce plagiaza, lasa-i sa se minta singuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a folosit raspunsul tau pentru a ajuta alta persoana, nu poti fi decat fericita! Lasa mutumirile scrise! Oare nu te bucuri ca sfatul tau este impartasit si altora? Se pare ca esti aici doar pentru a ti se da atentia de care duci lipsa, iar cuvantul "altruism" iti este total strain! Mai "umbla" prin viata! Ai sa descoperi ca a fi "monopolist" nu inseamna ca esti cel mai laudat. Damn!

| L explică:

@Kronstadt -Nu sunt aici ca sa primesc atentie, pentru ca nu duc lipsa de asa ceva. Dar e parerea ta si ti-o respect, pentru ca fiecare avem dreptul la ea.`

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Avand in vedere ca a vrut sa ajute pe cineva, nu trebuie s-o judecam aspru. Considerand raspunsul tau foarte bun l-a refolosit in speranta ca va fi de ajutor altei persoane, ceea ce ar trebui sa te bucure. Sigur, exista si indoiala si nemultumirea ta, dar sa nu fim prea duri caracterizand gestul ei, ci sa luam partea buna a situatiei. Iiti multumesc pentru intelegere,