| Deny_8224 a întrebat:

Voi merge intr-o excursie si nu am nicio idee ce sa imi iau la mine... Dau fundita pentru cel mai bun raspuns!happy

Răspuns Câştigător
| lunarwolf a răspuns:

Eu in excursii iau tot felul de rahaturi.
Snacksuri,reviste [cu bancuri],carti [de citit,in cazul in care ma plictisesc],o jacheta [in caz ca se hotaraste vremea sa imi vina de hac],apa,sandwich [depinde cat stai in excursie],mobilul,iPodul,ochelari de soare,un tub de apa [eventual,ca sa mai destind atmosfera laughing]. Cam atat,eu fac totul pe moment,sunt spontana; deci, daca esti cu mine, everything is fun. happy

Bafta si distractie placuta in excursiee. ^^

8 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună Deny! O excursie de o zi, nu-i aşa?
Păi, diverse: vreo 2 sendwich-uri( sau mai multe, dacă vrei), 1 pachet de biscuiţi, o sticlă de apă plată sau suc de portocale( de 1 sau 0, 5 litri),banane, un castron de salată cu capac(de roşii, castraveţi sau de ce vrei tu).
Uite nişte idei de sandwich-uri:
A. cu pâine neprăjită:
1. cu maioneză şi castraveţi
2. Cu unt, salam şi brânză telemea
3. Cu unt, ouă fierte şi frunze de salată
B. cu pâine prăjită:
1. Cu margarină, brânză hochland şi rondele de ceapă prăjită.( sanwich-ul ăsta îmi place tare mult)

| lunarwolf a răspuns:

Doamneee. La ce sa-i trebuiasca ma, 4 tricouri?

Nici Alina Plugaru nu poarta atatea. [just kiddin' laughing]

| BoOoMbOnik a răspuns:

Pai un hanorac daca o sa se faca frig. dulciuri mancare pentru drum cred ca va zis asta suc apa (ceva de baut ) depinde si unde mergeti. funda? te rog.mersi

| IcsD a răspuns:

De cate zile excursia? In ce luna pleci?
Daca ar fi de 3 zile cum sunt cele mai frecvente:
-4 tricouri
-o bluza de trening
-panatalonii cu care pleci si inca o percehe
-adidasi
-sapun, etc
-prosopel
Fundaa?

| EllaEllii a răspuns:

Iti trebuie:
-un tricou de schimb
-un sfeter
-sa te imbraci in ceva comod
-telefonul si sa il incarci
-daca te plictisesti pe drum ia-ti mp3 sau mp4
-o geanta sau un ghiozdan
-ocelari de soare
-adidasi in picioare
-aparat foto
-gustari pentru drum
-lichide
-pastile daca ti se face rau
-un piaptan si elastice de par
-bani de buzunar
cam atat.

| MoatZa a răspuns:

Pff.eu una cand merg in tabere sau excursii.trusa cu machiaj.ce trebuie sa contine neaparat fond de ten creion rimel.etcon the phone.si de restul.oh go on.mai vadhappy.da na.nu stiu ce exemple sa-ti dau

| Deny_8224 explică:

Excursia e de o zi...happy

| Tropkilla a răspuns:

Pai si eu ma duc intr-o excursie cu profesoara de romana sambata,tot de o zi,eu iti propun sa iti iei ceva comod,daca mergeti la piscina ia-ti un costum de baie sub hainele pe care le porti,mancare,telefonul cu casti, nu iti lua machiaj cum a spus cineva pentru ca la ce caldura o sa fie nu cred ca tiar prinde bine machiaj, iti doresc succes.