| cristidac a întrebat:

Buna vreau sa fac desene animate ca la televizor dar nu stiu cum

Răspuns Câştigător
| Bogatasul a răspuns:

Adobe Flash e un soft complex cu care poti crea animatii. Pe youtube sunt tutoriale care explica pas cu pas procedura. Trebuie sa ai timp si rabdare.
Aici ai un link cu un alt soft profesional pentru desene animate.
http://www.youtube.com/watch?v=0g1eb8O9j1M
Funda!

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai nu poti dragule, cei care au facut desenele sunt adulti, au terminat o facultate, au programe speciale pentru asa ceva.
Mai bine desenezi pe foaie sau pc ce iti vine in cap.
Succes si o zi placuta! happy

| Elektro a răspuns:

Bai copile, eu cred ca nu stii cata munca e sa faci un desen. Tu copil de 9 ani care pun pariu ca nici in After Effects (daca stii ce e ala) nu stie sa lucreze vrei sa faci desene...

| Bogatasul a răspuns:

E o aplicatie pe android fast burst care face multe poze deodata si le faci animate!

| cristidac explică (pentru Bogatasul):

Este si pentru pc?

| Bianca4926 a răspuns:

Da nu ppoti

| cristidac explică:

Da un program de facut desene animate nu stiti?