| valery_4592 a întrebat:

Vreau si eu niste glume bune.adica nu gen cioc cioc cine e acolo? rolling eyes... Vreau sa rad cu lacrimi ca ma plictisescbig grinbig grinbig grin:*:*:*. Dau fundita la cele mai amuzante si mai multewinkingwinking

Răspuns Câştigător
| EuAli a răspuns:

Ungurii s-au dus in Dacia sa o cucereasca.Si nu au vazut nimic, nici un picior de om.Si atunci s-au desbracat si au intrat in apa.Si dupa, nu si-au mai vazut hainele.

Sotul vine acasa din delegatie si sotia are trei barbati in casa. Nu stie unde sa-i ascunda asa ca ii baga repede in trei saci si ii pune pe balcon.
Sotul vrea sa-si aprinda o tigara, vede sacii si intreaba:
- Ce e cu sacii astia?
- A fost mama ta in vizita si ne-a adus cate ceva...
Sotul da un picior la primul sac si dinauntru se aude:
- Guitz, guitz, guitz!
Sotul zice:
- A, un purcelus... e bine!
Da un picior la al doilea sac si aude:
- Muu, muuuuuu!
- A, un vitelus...
Da un picior la al treilea sac si nimic. Mai da inca un picior, mai tare si nimic. Ia o lopata si incepe sa dea in sac cu ea.
Deodata sacul se deschide si iese tipul revoltat rau:
- Tampitule, daca tac inseamna ca ti-a adus mama ta cartofi!

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:
- Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata! Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma' de an!
- Mult... la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi.
Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!

Melcul fugea prin padure ca dementul si se intalneste cu ursu:
- Melcule, de ce fugi ma?
- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!
- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?
- Pai eu casa, nevastamea casa, fimiu casa, de unde atatia bani?
Pleaca melcul, si dupa cinci minute fuge si ursu care se intalneste cu strutu:
- De ce fugi, bai ursule?
- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!
- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?
- Pai eu blana, nevastamea blana, fimiu blana, de unde atatia bani?
Pleaca ursul, si dupa cateva minute fuge si strutul, care se intalneste cu maimuta:
- De ce fugi, strutule?
- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!
- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?
- Pai eu traiesc pa picior mare, nevastamea pa picior mare, fimiu pa picior mare, de unde atatia bani?
Fuge strutul si dupa cateva minute fuge si maimuta. dupa 50 metri sa opreste maimuta si zice:
- Ba, ce sa-mi faca mie DNA-ul ma ca eu sunt in curu` gol, nevastamea in curu gol, fimiu in curu gol!"

Bula il intreaba pe taicasau
- Tata ce-i aia ****?
- Sufragerie Bula.
- Tata ce-i aia p***a?
- Bucatarie Bula.
- Tata ce-s aia par pubian?
- Bani Bula…
Dupa o ora vine seful lui taicasau, Bula se duce si il pofteste in casa.
- Buna ziua poftiti intrati in **** mea.
- Bai nesimtitule, unde-i taicatu?
- In p***a numara par pubian ca a luat salariu.

Bula dupe ce implini 18 ani se duce la tasu si ii spune:
- Tata da-mi si mie bani sa ma duc la femei! Tasu:
- Bula iti ajunge **** pana la cur?
Bula:
- Nu stiu tata stai sa vad.
Se duce bula la baie verifica. Nu ajunge si se intoarce la tasu.
- Tata nu imi ajunge Tasu:
- Bula nu poti sa mergi la femei pana nu iti ajunge **** la c*r
Mai trece un timp se duce bula verifica si mirare ii ajunge!
Bula:
- Tata imi ajunge pana la c*r Tasu:
- Atunci Bula, ce iti mai trebuie femei?

Un fost student la politehnica s-a transferat la Institutul Teologic. La o prelegere atipeste... Parintele se apropie si-l intreaba:
- Ce este forta Dumnezeiasca?
Studentul trezindu-se, raspunde repezit:
- Masa Dumnezeiasca ori acceleratia Dumnezeiasca!

In tramvai:
- E cineva fara bilet acolo, in fund?
- Eu, dar mi-l bag imediat!

Un batran de 90 de ani ii spune doctorului sau:
- Nu m-am simtit niciodata atat de bine. Am o mireasa de 18 ani cu care voi avea un copil. Ce ziceti de asta?
Doctorul se gandeste un minut si apoi spune:
- Am un prieten mai in varsta care este vanator si nu lipseste de la nici un sezon. Intr-o zi cand se cam grabea a luat umbrela in loc sa ia pusca.
Cand a ajuns in padure, a vazut un iepure care statea langa un rau. Si-a ridicat umbrela, a facut bang si iepurele a cazut mort. Ce zici de asta?
Batranul raspunde:
- Eu as zice ca altcineva i-a omorat iepurele.
Doctorul:
- Exact!

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!

Maria si Ion la tara, se întorc ei de la joc si în drum spre casa, Ion o pupa dulce pe Maria direct pe bot.
Maria îi raspunde cu un sarut la fel de dulce. Vazând asta, Ion, tupeist din fire da sa-i bage mâna pe sub camesa.
Maria sare ca arsa si o tuleste spre casa.
Cum ajunge acasa, scrie în jurnal:
- Cele mai bune prietene îmi sunt picioarele.
A doua seara, la fel: el o pupa, ea il pupa, el da sa-i bage mâna pe sub camesa, asta pleaca si scria în jurnal:
- Cele mai bune prietene îmi sunt picioarele
A treia seara Maria ajunge târziu, da' târziu de tot acasa, si scrie în jurnal:
- Chiar si cele mai bune prietene se despart odata si odata.

2 răspunsuri:
| Kaz a răspuns:

Maria si Ion in pat.
Maria: Ioane iti miros picioarele
Ion: Daca vrei tu Marie.

| Marius_1057 a răspuns:

Uite bancuri cu ardeleni de pe youtube: http://www.youtube.com/......p?/results