| Ioana456tt a întrebat:

vreau si eu niste idei ce poti confectiona din scoici si cum...

Răspuns Câştigător
| SOriNa99 a răspuns:

Pai ai putea sa faci anumite forme de ex eu am lipit intr-o scoica mare niste scoici mai mici apoi p e cele mai mici am lipit niste margele si au iesit niste broscute sau am mai fac. o pasare depinde de imaginatie iti trebuie scoici super glu si multa imaginatie

1 răspuns:
| Onissy a răspuns:

Poti confectiona:1)bratari si lanturi(le faci o gaura micuta si le pui elastic)
2)martisoare(le pictez si le pui o ata/le pisezi si le lipesti pe un carton intr-o forma anume)
3)colaj(le lipesti pe o foaie alaturi de alte lucruri)
4)ornamente de Craciun(http://www.forumulroz.com/......octombrie)