| MariaEllena a întrebat:

vreau si eu sa ma ajutati cu o compunere despre viata de elev in care sa folosesc multi termeni argotici.n'am nicio idee.Multumesc frumos si funda!

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

As incepe cu ceva de genul: "Sa moara mama daca nu a fost marfa la scoala azi!" big grin

| violetamariapwp a răspuns:

Nu pot sa-ti fac eu compunerea dar este foarte usor sa gasesti niste termeni argotici specifici elevilor, iar de la acestia o sa-ti vina imediat niste idei excelente. De exemplu poti sa folosesti termenul argotic diriga, profu/a etc.