| Mabanom a întrebat:

Buna ziua!
Am o întrebare
Toată vara am fost la pescuit pe sălbatic pe râu dar nu am reușit să prind ceva mai mare de 1kg
As dori niste sfaturi ce sa pun în ac, ce sa fac,unde sa lansez, cum să prind ceva mare
Dau FUNDA

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Să mergi la pescărie laughing Acolo se "dă lovitura". Peștele în jurul a 1 kg este cel mai bun.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai de ce nu pui momeala mai mare. In felul asta excluzi pestii cei mici si astepti ca cei mari sa muste. Unge putin momeala cu ceva maruntaie sau cu ceva care sa-i atraga. Totusi in prealabil, sa te interesezi si ce fel de peste exista in locul unde te duci. Ca tu poti sa te pregatesti pentru captura mai mare, dar daca apa are peste mic, astepti degeaba sa muste ceva mai mare. Banuiesc ca nu trebuie sa-ti mai zic si de ace, greutati, nada, etc.
Apropo, nu am experienta foarte mare in pescuit. Am fost de vreo 5-6 ori si doar pe rauri. Insa stiu cateva chestii de la un unchi cu care mai mergeam eu. Omul pe timp de vara, se ducea noaptea cand nu avea somn cu 2-3 caldari goale si se intorcea acasa dimineata cu ele pline laughing