| Daniel1619 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problema care nu stiu cum sa o rezolv!
Pedala de la bicicleta mea scartaie cand merg cu ea si nu imi place face un sunet puternic si urat cu ce sa pot unge pedala sau cum sa o fac sa nu mai scartaie? Ajutati-ma va rog! happy si am unele suruburi de la ghidon care is ruginite pot sa le dau cu ceva sa scap de rugina? Ceva natural sau ceva din casa! Nu spraiuri si alte chistii schumpe daca stiti daca nu nu e neaparat, dar vreau raspuns la prima intrebare! Multumesc! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Vezi aici-rugina:
http://fiicreativ.blogspot.ro/......-otet.html
- poti folosi putina vaselina pentru ungere. Sau ulei de motor. Te duci la un atelier mecani sau service.