| Hasss a întrebat:

Buna ziua TPU
Sunt elev in clasa a-11-a si am nevoie foarte mare de niste bani
si ma gandeam daca pot face bani pe internet gratis
daca se poate sa fac bani apoi cum ii scot?

Multumesc cel mai bun raspuns primeste funda

23 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Uite aici poti face bani http://www.probux.com/? r=ferybazatu

Dar ai nevoie de timp, chiar daca acum ti se pare teapa, mai incolo vei vedea
O si bani i scoti prin paypal, sau payza

Trebuie sa dai click-uri pe reclame in fiecare zi si apoi iti cumperi referali si tot asa pana cand o sa faci chiar si 10$ pe zi, sper sa incerci, ce poti pierde?

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Frank51):

Pierzi timpul aiurea. Pentru că e muncă de chinez aia. Şi chiar nu se merită să stai 8 ore pentru bani de-o îngheţată.

| Frank51 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Crezi tu laughing daca nu intri in d-astea nu ai de unde sa stii cum este... si nu stai 8 ore sa stii! Mazim 10 minute, daca ai referali nici nu trebuie sa mai stai, doar i verifici care mai fac click-uri, big grin Am avut o invitatie si la Adsprofitwiz unde trebuie sa investesti 10$, dar nu ma bag unde trebuie sa investesi, si sa stii ca se merita sa stau 10 minute pentru 2$ pe zi (adica 6 lei happy ), si asta e doar inceputul tongue

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Frank51):

Nu mai intru în de-astea pentru că mă jucam şi eu cu ele când eram mai mic şi puneam botul la toate prostiile, de ce să muncesc pe 2 dolari pe zi când pot munci pe 300$ zi?
Crede-mă că am mult mai multă experienţă şi cunoştinţe în domeniul ăsta decât o să ai tu vreodată.

| Frank51 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

rolling on the floor Spune-mi si mie unde se castiga atat pentru un minor? laughing as vrea si eu... am 17 ani, nu ma pot angaja inca big grin astept raspuns

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Frank51):

Nu contează câti ani ai, contează să ai card unde să-ţi intre banii, atât.
Bineînţeles că nu sunt metode prin care orice prost poate să facă bani, nu sunt metode care le găseşti la orice căutare pe google.
Ce cunoştinţe ai în IT?

| Frank51 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Nu am nici-un fel de cunostinte IT, dupa ce imi termin liceul la care sunt poate o sa aleg domeniul asta, calculatorul este doar un hobby, dar imi petrec majoritatea timpului in fata lui ( 14-16 ore pe zi), si atunci de ce sa nu produc bani din asta?

In fine, ce este de hardware stiu, dar nu le am cu soft-ul

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Frank51):

_atunci de ce sa nu produc bani din asta_
Pentru că nu poţi, nu ai cunoştinţe, nu ai experienţă. Nu e ca şi cum ai da 2 click-uri şi pac, intră banii. Chiar îi munceşti.
Site-urile astea cu PTC sau alte chestii de genul nu sunt făcute ca să-ţi dea ţie bani, sunt făcute ca să facă ei bani, din trafic.

| Frank51 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Bine, da-te mare cu cunostintele tale, aici putin conteaza ce spui, si sa stii ca prietenul meu a scos 200$ din site-uri PTC tongue adica cam 700lei

Intr-adevar site-urile iau multi bani, dar iti dau si tie, ce e asa greu de inteles, stiu ca sunt multe site-uri d-astea care nu platesc (sunt scam) dar sunt si de incredere, joia viitoare esti invitat de mine la o conferinta adsprofitwiz sa te convingi ca poti face bani online rapid si legal big grin

da-mi un id de mess!

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Frank51):

Mă tu nu înţelegi că aia e o metodă de copii mici? A scos 200 dolari într-o lună, dupa ce a stat câte 10 ore zilnic în faţa calculatorului.
Asta cu prietenul meu... e fumată, eu vreau să văd ce faci tu, nu ce face prietenul tău. Păi dacă e să o luăm aşa şi eu am un prieten care face carding, dă ţepe şi fură conturi paypal. Face cel puţin 1000 dolari zilnic, fără prea multă muncă.
Şi eu am un prieten care caută vulnerabilităţi în site-uri mari şi le vinde pe black market, ştii cât costă un XSS în facebook sau yahoo? 2000-3000 de dolari.
Pe mine mă interesează ce faci tu, nu ce face altul.

| Frank51 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Si tu nu intelegi ca eu nu vreau sa ma imbogatesc, ce fac acum, la varsta mea e mai mult distractie si placere! ce pot pierde? timp? oricum imi pierd timpul la PC!

O da, este o metoda de copii mici, pentru ca eu sunt inca copil n-am macar nici 18 ani, ce vrei sa fac?

Si iti mai zic inca o data, nu stai 10 ore, maxim stai 10 minute!

Zi-mi alta metoda de a face bani pentru un copil de 17 ani!

| Hasss explică (pentru Frank51):

Heh... aceeasi varsta o am si eu si tot aceleasi cunostinte despre it am, dar din pacate daca nu are cine sa te promoveze nu prea faci nimic sad

| Frank51 a răspuns (pentru Hasss):

Tocmai acum am gasit o noua modalitate, vorbesc foarte serios, Cica trebuie doar sa citesti 5 mesaje pe zi (iti trimit ei la telefon) si la fiecare sms citit primesti 0, 1 Euro deci juma de euro pe zi, chiar acuma m-am inregistrat, daca vrei uite un link http://www.vivasms.ro/h/db0367b472
Nici eu nu stiu daca este de incredere, incearca si tu, inregistreaza-te,

| Hasss explică (pentru Frank51):

Hmm multumesc frumos

lasa un id de mess pe privat mai vb si noi poate o sa ne ajutam unu pe altul... big grin

| Frank51 a răspuns (pentru Hasss):

Sunt nou p-aici, spune-mi cum e cu privatul happy

| Hasss explică (pentru Frank51):

Pai hai ca iti las eu mesaj cu id-ul meu de mess sau ai skype?

| Frank51 a răspuns (pentru Hasss):

Nu am skype, mai bine lasa-mi un id de mess big grin

| Hasss explică (pentru Frank51):

Gta ti-am lasat verifica mesajele

| Hasss explică (pentru Frank51):

Verifica mesajele ca ti l-am lasat acolo

| Polonic1 a răspuns:

Prin paypal.

| anonimulcelebru a răspuns:

Salut,
poti sa faci bani online si aici, http://www.fanslave.net/ref.php?ref=436841 este un site care te plateste pentru likeurile pe care le dai pe facebook. daca tot stai 15 16 ore pe zi pe net poti lasa si pagina asta deschisa si dai cate un refresh si apoi dai like la paginile de facebook pe care ti le recomanda siteul. primesti de la 2 pana la 8 centi pentru fiecare like. au si fallow pe twiter, google+ youtube. e tot un ptc dar o varianta mai noua. initial faci cam 30 40 de centi intr-o zi pentru ca likeurile pe care le poti da sunt limitate dar poti promova linkultau de referal si castigul creste astfel. banii pe care ii faci se primesc garantat, eu am scos de la ei. daca tot stai atata timp pe net cateva likeuri pe care le dai la paginile de facebook nu dureaza foarte mult. te poti inscrie aici http://www.fanslave.net/ref.php?ref=436841