| AlexutuDeiu a întrebat:

Bunica mea are cancer la uter si va locui cu mine 2 saptamani.(Mai are si alte boli mai putin grave)
As putea sa iau de la ea o boala?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cancerul nu se ia prin contact ci prin moștenire genetică.
Copii pe care îi are trebuie să meargă periodic la medic pentru markerii tumorali pentru a depista orice formă de cancer din timp.
Sănătate.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Cancerul nu este contagios dar respectarea igienei se impune oriunde si cu oricine ai locui, bolnav sau sanatos!

| oAnna a răspuns:

Imposibil sa iei cancerul de uter. bolile de organe nu sunt contagioase...

| TJohannaB a răspuns:

Nu cancerul nu se ia dar de la celelalte poli s-ar putea nu se stie.

| OreoCookie a răspuns:

Pai Valy Cancerul nu este contagios dar pentru tine cred ca e greu sa afli ca Cancerul este o boala grava si bunica ta intr-un fel sau altul va muri. Sper sa se trateze bine si tu nu o sa ai probleme.Cancerul nu este contagios.PS:celelalte boli nu stiu care
sunt

| Asasinnnn a răspuns:

Depide daca sunt contagioases ce fel de boli mai are/
?

| isaperlina a răspuns:

Cancerul nu este contagios, nu stiu celelalte ce fel de boli sunt!