| Anne1313 a întrebat:

Bunnaa TPU! Am cateva intrebari pentru voi: 1) Ce este respectul?
2)Ce formule de politete stiti?
3) Ce intelegeti prin comportament civilizat?
4) Ce inseamna comportament necuvincios?
5) Enumera cateva dintre responsabilitatile tale ca persoana.
:*FUNDITA.love struck (O_o).

Răspuns Câştigător
| Ella50 a răspuns:

Buna.1) Pai respectul inseamna sa vorbesti frumos cu o persoana, sa o saluti atunci cand o intalnesti. 2) Paii..pe astea le stiu eu : Buna ziua! Sarut mana! big grin 3) Comportament civilizat inseamna ca atunci cand te duci undeva trebuie sa te comporti frumos cu cei din jurul tau, sa vorbesti frumos.4) Pai comportament necuviincios inseamna sa nu stii sa te comporti atunci cand te duci undeva, sa nu stii sa vorbesti frumos, sa jignesti. 5) Ca persoana trebuie sa stiu cum sa vorbesc, cum sa ma comport... si altele.
Funda? big grin