| anonim_4396 a întrebat:

Cand va deplasati prin tara pe distante scurte, medii, lungi, preferati sa alegeti un mijloc de transport mai sigur sau mai rapid, ori o combinatie intre acestea sau doar mai ieftin?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

De cele mai multe ori, pe jos sau cu mașina, depinzând de distanță, însă mie îmi place să călătoresc cu trenul. Îmi oferă un răgaz pe care nu îl găsesc în altă parte.

12 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Eu merg doar cu masina. Indiferent de distanta.

| AshWorld a răspuns (pentru IMC90):

Si eu doar cu trenul laughing

| IMC90 a răspuns (pentru AshWorld):

Da, dar trenul nu-l poti opri cand vrei, nu poti stabili viteza cu care vrei sa ajungi la destinatie si nici nu-ti poti plimba gagicile cu el laughing
In plus, nu poti lua doar pe cine vrei tu. Avantajul e ca e mult mai economic si ecologic, dar in Romania mi-e frica sa mai merg cu trenul. Liniile si garniturile sunt aceleasi de pe vremea lu Gh. Dej

| AshWorld a răspuns (pentru IMC90):

Uite, reclama la CFR, doar partea buna! Aia rea e mult mai vasta.
http://www.youtube.com/watch?v=7S5YoGLXPwI

| georgehari a răspuns:

Ieftin, normal. La orice drum, încearcă și bicicleta. În oraș e super, ajungi repede și gratis la destinație. Pe distanțe medii și lungi, ia trenul și bicicleta, mai ales dacă n-ai bagaj mare.

| hideaway a răspuns:

La distanțe scurte, de obicei, iau ceva mai ieftin, cum ar fi un Taxi.
La distanțe medii, iau o cumbinatie între ceva sigur și comod.
La distanțe lungi, iau ceva sigur, comod și nu în ultimul rând, ieftin, că e criză.

SchizzophreniA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La distante scurte iau metroul sau merg pe jos.
la medii, lungi iau masina.

| AshWorld a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream in afara orasului. Altfel, in Bucuresti, tot metroul il prefer si eu, pe langa tramvai sau autobuz/troleibuz sau taxi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaaa atunci cu masina.

| CharlieHarper a răspuns:

Mașina...cea mai bună pentru mine happy

| Alinna20 a răspuns:

Eu as alege ceva sigur!

| iatantibi a răspuns:

Pai iti recomand sa iei un taxi pe distante scurte, pe distante medii daca vrei o masina proprie, si pe distante lungi trenu