| Anna_3773 a întrebat:

Care e cea mai eficentä metodä de ati creste pärul mai repede?

2 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Sa iti creasca mai repede parul, trebuie sa i mare grija de el:
-incearca sa renunti putin la elestiele care il rup
-consuma:Vitaminele A (faina de grau, malai, ardei gras, ceapa verde, morcov, spanac, rosii, caise, prune uscate, galbenus de ou, ficat, lapte si produse lactate), vitamina B (drojdie de bere, carne, peste, oua, lapte, stridii, fasole uscata, portocale, germeni de grau, paine si cereale, unt de arahide) vitamina C (majoritatea legumelor si fructelor – lamai, portocale, kiwi etc) si vitamina E (uleiurile vegetale de floarea soarelui, porumb, soia si masline, nuci, seminte de floarea soarelui, germeni de grau, cereale integrale, carne de peste, ulei de arahide si legume frunzoase verzi) sunt esentiale in ceea ce priveste cresterea parului.

De asemenea, alimentele bogate in fier si zinc stimuleaza cresterea unor suvite frumoase si sanatoase. Proteinele au si ele un rol foarte important in acest sens, iar daca esti vegetariana, te poti orienta catre stafide, spanac, fasole, iaurt sau soia.

Poti lua si cateva suplimente alimentare, insa nu trebuie sa exagerezi.
-Taie-i varfurile periodic
-Stimuleaza scalpul
O circulatie a sangelui buna in zona capului, face parul sa creasca mai repede. Poti face acest lucru zilnic, masand pielea capului asa cum faci cu oricare parte a corpului. Daca nu ai timp sa faci acest lucru, incearca sa-l faci macar atunci cand samponezi parul.
-Fa miscare
-dupa fiecare spalat da'l cu balsam, dar nu si la pielea capului ca se va ingrasa mai repede
SUCCES :*

| Delicate a răspuns:

Intii mergi la frizerie si-ti tai firele moarte, apoi il dai cu ulei de masline, sau de ricin si el creste...