| Poinsettia a întrebat:

Care e diferenta dintre Warcraft si Starcraft?

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Ambele sunt facute de Blizzard, ambele sunt jocuri de strategie. Totusi Warcraft e mai S. F. decat Starcraft, care se bazeaza pe strategie, ci nu pe fantezie. happy

4 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Blizzard oricum cu amandoua 'seriile' face bani berechet.

Plus ca pe langa astea doua, mai au si Diablo.

| Aero a răspuns:

E invers, mihaibrasov! Total pe dos laughing
Ma rog, daca asa ti-ai facut parerea.

| RфZaημtzα a răspuns:

Nuj.straight facehee hee. Poate o sa gasesti raspunsul bun.

| Nelutsa a răspuns:

StarCraft este un joc de strategie în timp real (RTS) produs de firma Blizzard Entertainment. Apărut în 1998 pentru PC, jocul a fost portat mai apoi pentru Macintosh și Nintendo 64.

Jocurile Warcraft sunt situate într-un univers numit Warcraft, o lume fantastică introdusă de jocul Warcraft: Orcs and Humans în 1994.

Poi diferenta dintre cele 2 este numele si anul in care este fabricat...(Pentru ASTA CHIAR VREAU FUNDITA)