| Gizăz a întrebat:

Care e scopul piercingurilor? Care e scopul muzicii house? Cum ajută astea două la înfrumuseţarea fizică(în al doilea caz sufletească) a individului? Ţine de perspectivă ştiu, dar sunt curios.

4 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Ei bine, societate in care traim, comunitatea, pune mare pret pee imagine. Imaginea este primul tablou conturat in mintea cuiva, pana sa deschizi gura sa zici cine esti.

Oameni-s rai, si e pacat ca sunt foarte putine persoane care nu au o imagine buna si totusi sunt intr-o comunitate.

| Adriannae a răspuns:

E ''cool'' sa mergi in multime ascultand cinci note care in cel mai fericit caz se termina in 10 minute. Asta e ''important'', nu faptul ca nu tie nu iti transmite nimic. E zgomot, e ritmat, ce poti sa mai vrei. laughing
Daca ajungem la scop (indiferent care e - asta daca exista unul), vorbim doar de dragul de a... tasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piercingul?
Sa fiu sincera mie mi se pare o imensa prostie sa iti ciuruiesti corpul doar pentru ca asa e la moda.straight face
Ma uitam la un documentar pe Discovery in care aparea o fata care isi pusese coarne.straight face
Pai ai putea tu sa mi explici de ce a facut'o?!
Sau mai bine, ar putea ea sa mi explice de ce a facut'o?!
Ea facut asta din pur teribilism.Asa a vazut ea la pretenii ei.
Cat despre muzica house, nu ascult astfel de melodii expirate.
In ultima vreme house'ul s a transforam in manea. Orice BOSS de pe strada sau orice pitzi asculta house. Mie una cand aud de ina si de alexandra stan mi se face rau.
In fineoh go on.mai bine nu ma gandesc la asta si nici nu indraznesc sa i explic asta unuia care are pierce si care asc house pentru ca mi as raci gura degeaba.straight face
Deaia eu m am cam izolat in grupul meu mic de prieteni care sunt la fel ca mine si nu ma gandesc la lucrurile pe care le ai precizat mai sus si muuuuulte altele.straight face

| Bubbles a răspuns:

Piercingu la ulti e sa te dai mare iar la altii sa sa fie mai pusi in evidenta. dar cine isi face pierce, prin gaura aia intra toti microbii in organism. Muzica house e pentru cei care sunt cen emo, punker, pentru cei care asculta muzica tare... retardati(scuze pentru cine ascultator:d)