| Anonima568 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? Puteti sa o povestiti in scris plz... dar nu chestii idinalea loate de pe net

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Am 3 carti preferate : Ciresarii, cartile din seria Twilight si Dear John.
O sa iti descriu putin Dear John, pentru ca am citit-o cel mai recent.
Este o carte de dragoste, dar nu foarte siropoasa. Este despre povestea de dragoste dintre un soldat si o fata foarte sufletista. Desi au caractere foarte diferite, cei doi se indragostesc si traiesc o poveste de dragoste, dar din cauza distantei, dupa 3 ani, cei doi se despart, dar se reintalnesc dupa un timp, cand John afla ca ea era insurata si ca sotul ei e pe moarte.
Eu ti-o recomand, mi-a placut foarte mult. love struck

1 răspuns:
| Theodore a răspuns:

Mein Kampf de Adolf Hitler.Cartea cuprinde in mare visele marete ale lui Hitler cu privire la viitorul omeniri