| ElenaGilb3rt a întrebat:

Care este teorema unghiului de 60 de grade?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Nu exista teorema unghiului de 60 de grade. Dar daca ai intr-un triunghi dreptungic un al doilea unghi de 60 de grade atunci al treilea e de 30 de grade si poti aplica teorema lui care exista

8 răspunsuri:
| Anonim203 a răspuns:

Heyy
De fapt se numeste 'teorema 30-60-90'si se enunteaza asa:
Intr-un triunghi dreptunghic cateta ce se opune unghiului de 30 grade este egala1/2(jumatate) din ipotenuza.
Byeee!

| CrazyYoyo a răspuns:

Dana11144 imi cer scuze dar te contrazic!
Teorema unhiului de 60 de grade se numeste Teorema Lui Cauchy (insa nu se preda de aceea dana nu a auzit de ea) Fie
Daca : continue pe; derivabile pe;

Exista punctul astfel incat :

| CrazyYoyo a răspuns:

Dana11144 imi cer scuze dar te contrazic!
Teorema unhiului de 60 de grade se numeste Teorema Lui Cauchy (insa nu se preda de aceea dana nu a auzit de ea) Fie
Daca : continue pe; derivabile pe;

Exista punctul astfel incat :

| CrazyYoyo a răspuns:

Dana11144 imi cer scuze dar te contrazic!
Teorema unhiului de 60 de grade se numeste Teorema Lui Cauchy (insa nu se preda de aceea dana nu a auzit de ea) funda? puppy dog eyes

| CrazyYoyo a răspuns:

Dana11144 imi cer scuze dar te contrazic!
Teorema unhiului de 60 de grade se numeste Teorema Lui Cauchy (insa nu se preda de aceea dana nu a auzit de ea) funda? puppy dog eyes

| Maria1927 a răspuns:

Uite un site care cu adevarat te va ajuta
http://www.mateonline.net/......h/main.php
Funda?

| mmc170597 a răspuns:

Nu exista! cum a zis si dana 11144, poti s-o folosesti pe cea de 30 grade:cateta opusa acestui unghi este jumatate din ipotenuza