| Kara_2955 a întrebat:

Care este un cuvant scris cu 4 litere dar uneori cu 6. Niciodata cu 9, dar des cu 3?
Raspuuns urgent va rooog.

5 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Urgent urgent? big grin
Esti la o petrecere cu ghicitori?
Pune si tu:
- pai
- paie
- paiele
big grin

| Kara_2955 explică (pentru Darkmagic):

Am gasit raspunsul.
cuvantul "Care "este un cuvant scris cu 4 litere dar cuvantul "uneori" cu 6. Cuvantul "Niciodata" cu 9, dar cuvantul "des" cu 3.

care - 4 litere
uneori - 6 litere
niciodata - 9 litere
des - 3 litere

| wsereqd a răspuns:

Du-te dracu de ratata si culcate

| Kara_2955 explică (pentru wsereqd):

Culca'te*.In loc sa te faci de ras prin a'ti dovedi prostia in vaza terminala pe internet la ora asta, dulceata :*, ai putea sa pui mana si sa citesti manualu' de romana de clasa a III-a, concentreaza'te la capitolul 'VERBUL', dupa ce termini manualul de cls. a III-a, poti sa citesti si manualele claselor urmatoare: a IV-a, a V-a,...a XII-a (in cazul in care stai prost si cu matematica, am dorit sa iti fac mai usoara tentativa de a numara).
Sa stii ca mami ma lasa la calculator pana tarziu, nu trebuie sa stau ca retarzii pe ascuns (ghici la cine ma refer? La tine, in caz ca stai prost cu capacitatea creierului de a percepe lucruri).:*
Chill out, sweetheart (daca nu stii foloseste GOOGLE TRANSLATE), ca tii se supraincalzeste minuscula corcodusa pe care o posezi, in loc de creier.winking

| Kara_2955 explică (pentru wsereqd):

Daca nu te duce capul, mai bine lasa'te deTPU.