| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i viata unui sofer de autobuz? Nu se plictiseste atata timp aa conduca? Cate ore si cate ture face pe zi? Intreb de curiozitate.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde de sofer. Autobuz de oras, de curse judetene sau de curse interjudetene?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E un job pentru oameni pliticosi, monotoni sau carora chiar le place sa conduca. N-ai cum sa te plictisesti cand faci ce-ti place.

| ywar a răspuns:

Eh, nu se plictiseste. Daca ia langa el, pe bancheta, o domnisorica cu pantalonasi scurti si fundulet corespunzator, e pe treaba.

| Afurisenia a răspuns:

Un sofer de autobuz, trebuie sa fie mai atent la trafic. Are viata a zeci de persoane in spatele sau. Nu merge ca un sofer de tir sute de km pe o sosea goala.