| eu_2871 a întrebat:

Care imi zice si mie ce obiective nu trebuie ratate daca vizitezi orasul Sibiu? Care este cel mai reprezentativ?

astept cat mai multe pareri

voturi si mersi

Răspuns Câştigător
| JustABelieber a răspuns:

-Muzeul brukental
-gradina zoologica
-bisericile(catedralele)
-muzeul in aer liber de langa gradina zoo.acolo se afla case din cele mai vechi timpuri
-parcurile
-alte sate ex:saliste,jina,poiana,tilisca, gales, vale etc...
-potimerge la poiana soarelui acolo se afla sculpturi de pe vremea lui Paunescu(nu se afla in sibiu)trebuie sa ajungi prima data in saliste si de acolo te descuri

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Muzeul brukenthal. este foarte frumos, eu am fost cu clasa, si nu prea am avut eu timp sa stau calumea sa ma uit, dar e foarte frumos acolo, e si liniste, si picturi frumoasewinking ai ce vedea in muzeul alawinking