| catthshshshs a întrebat:

Care oras din Romania vi se pare cel mai frumos oras pentru a-ti trai perioada de studentie?happy...

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iasiul mi-a ramas la suflet Sunt 21 de ani de cand am terminat facultatea si intotdeauna ma intorc cu dragoste in Iasi. E pe sufletul meu...

28 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru mine nimic nu se compara cu municipiul Iasi.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Multa lume lauda clujul...

| Bishop a răspuns:

Constanta, imi place prea mult marea big grin

| Leea1234 a răspuns:

Iasi

| nellyneliana a răspuns:

Constanta...asta am ales eubig grin

| asya a răspuns:

Fratele meu e in cluj...nu mai vrea sa vina de acolo! o sa-l urmez cat de curand!

| cristi27 a răspuns:

Toate orasele unde sunt centre universitare sunt frumoase, insa cred ca cel mai frumoase locuri sunt in timisoara si iasi, nu fac diferenta intre ele ca am fost in amandoua si sunt 2 orase superfrumoase, cu multe locuri unde tinerii studenti pot petrece clipe de neuitat

| Psihoyounger a răspuns:

Cluj Napoca

Psihoyounger

| ..pYtBulL.. a răspuns:

Eu sunt din cluj..deci iti garantez in cluj o sati placa mult ai unde iesi in oras in timpul liber e foarte frumos si ai si ce vedeahappy si facultatile sunt foarte serioase

| fzcsm a răspuns:

Eu zic ca Cluj-Napoca este cel mai bun centru de studentie si cel mai frumos, chiar daca sunt oradean.

| catthshshshs explică:

Eu invat in Iasi...Argumentati de ce acel oras ales de voi si nu altul big grin

| raluca_2686 a răspuns:

Desi am terminat facultatea la bucuresti mi-ar fi placut enorm de mult sa studiez in iasi unde au terminat toti prietenii mei din copilarie... dar nici in bucuresti nu e chiar raubig grin

| eumi a răspuns:

De departe cluj

| domidoc a răspuns:

Timisoara, mon amour pour toujours[for ever]

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Sibiu mi'i s-a parut cel mai frumos oras, sau Brasov

| eu_3271 a răspuns:

Cluj da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clujul cu siguranta! happy Oras frumos, curat, universitate mare recunoscuta in Europa, cluburi pentru studenti, inconjurat de dealuri pentru turism....este deosebit pentru studenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timisoara :X
sibiu...
cluj...
orase mari. faine in care iti faci de cap smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramnicu valcea cel mai curat oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal si corect ca este BRASOV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sibiulllllllllllllllll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brasov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac mult de tot orasele mari! Mie toate mi se par' faine

| nosmoke a răspuns:

Sibiuuul!

| stefania_1130 a răspuns:

Sibiul este cel mai romantic oraş al României, în viziunea celor mai avizaţi experţi din turism. Citadela care aminteşte de civilizaţia germanică se apropie cel mai mult de conceptul unei vacanţe în doi. Celelalte locuri care i se alătură se găsesc, în cea mai mare parte, tot în Ardeal - Sighişoara, Braşov, Cluj.

| dinamo a răspuns:

Clujul fara doar si poate.Toti vecini mei mai mari sunt acolo.

| mefisto a răspuns:

Iasiul, fireste... Orasul lui Eminescu. Cea mai buna universitate si cea mai frumoasa este cea din Iasi (Sala Pasilor Pierduti trebuie vazuta de orice roman - pictata de Sabin Balasa)...prima din Romania. A avut elevi sau profesori ca A. D. Xenopol, Marin Sorescu, Nicolae Iorga, Petru Poni, George Calinescu, A. Zub, A. Philippide si multi altii. Iar Copoul este locul cel mai incarcat de istorie si personalitati din tara asta (daca va intereseaza asa ceva) caci baruri si discoteci gasesti oriunde.

| mefisto a răspuns:

Iasiul, fireste... Orasul lui Eminescu, Creanga, orasul Junimii. Cea mai buna universitate si cea mai frumoasa este cea din Iasi (arhitectura superba - Sala Pasilor Pierduti este aparte.Trebuie vazuta de orice roman - pictata de Sabin Balasa)...prima universitate din Romania. A avut elevi sau profesori ca A. D. Xenopol, Marin Sorescu, Nicolae Iorga, Petru Poni, George Calinescu, A. Zub, A. Philippide, Grigore Cobălcescu si multi altii. Iar Copoul este locul cel mai incarcat de istorie si personalitati din tara asta (cat in cluj si timisoara la un loc.Cine nu ma crede sa se intereseze caci eu am facut-o -daca va intereseaza asa ceva, fireste, caci baruri si discoteci gasesti oriunde).