| alexx102428 a întrebat:

Care serviciu al poliției române este mai tare SIAS sau SAS?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

SIAS este serviciul din cadrul Politiei Romane, organizat la nivel central iar SAS la nivel judetean, in cadrul fiecarui IPJ.
Este normal ca in cadrul SIAS sa fie cei mai buni politisti.

| DovleacTurbat a răspuns:

Teoretic SIAS reprezinta elita politiei. Vazusem un documentar unde erau comparati de americani cu propiul lor SWAT, deci lucrul asta nu poate decat sa ne incante.

| ingrid6786 a răspuns:

SIAS logic