| CreepyCrow a întrebat:

Care stiti povesti de groaza? le stiu pe cele de pe sunphoto
S-ar putea sa dau fundita la ultimul raspuns asa ca ingramaditi-valaughing

8 răspunsuri:
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Http://www.spectrulrealitatii.ro/ Caută și alege de aici poveștile care îți plac!

| xClementine a răspuns:

Www.spectrulrealitatii.ro
Aici ai cele mai multe. :)

| iLovedYou96 a răspuns:

Dintr-o data m-am trezit, in mijlocul noptii.Cred ca din cauza frigului, nu stiu sigur.Parca batea vant in camera.Patura nu mai era pe mine...Eram aproae gheata...Am vrut sa ma duc la baie.Am incercat sa ma ridic dar parca picioarele erau ingetate.

Am deschis usa si mergeam pe holul cel lung mergeam continuu.Parca dintr-o data am observat ca mergeam prea incet.Nu aprinsesem lumin si in jurul meu era bezna.

Cand am ajuns in dreapta usii de la baie, am vazut ca acolo era lumin aprinsa.Am intrat. Ma uitam de jur imprejur si deodata ochii mi sa-u atintit spre cada.De felul mau sunt mai fricoasa dar atunci nu simteam nici o frica. M-am apropiat.Am vazut in cada o fata intinsa, intepenita. Avea capul intr-o parte, astflel incat eu nu ii puteam vedea fatasi (acum nu imi vine sa cred de ceea ce am facut). m-am aplecat spre ea sa ii intorc fata.Parca semana foarte bine cu cineva dar nu imi dadeam seama cu cine.Am privit-o in ochi si parca incepea sa-si revina.Atunci am simtit cea mai mare frica din lume, incremenisem, eram zapacita si tremuram toata, vroiam sa fug iimediat. Dar cand am pus mana pe usa m-am adus aminte ca nu m-am spalat pe maini si m-am intors. Fata aceea nu mai era acolo, cred.Am deschis apa dar nu se auzea nici un zgomot si atunci m-am dat seama ca nimic din ce se intamplase nu avuse nici un zgomot pana atunci nu auzisem nici un sunet.Am privit in oglinda dar nu vedeam nimic, nu ma vedeam nici pe mine.

M-am trezit brusc era dimineata nu intelegeam ce se intamplase...cred ca tot ceea ce se intamplase a fost un vis. Dar mi-am dat sama cu cine semna fata aceea cu mine. Oricum ma durea gatul ingrozitor toata noaptea dormisem cu capul pe genuchi!

PS:nu-i adevarat nimic,

te rog da-mi funda ca ti-am raspuns prima

| KiddoC a răspuns:

Http://www.spectrulrealitatii.ro/
uite aici sunt mai multe;)

| Sakura_1833 a răspuns:

Baw baw baw
team speriat rolling on the floorlaughingrolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora 9:00 zi de vara ies din curte sima duc la prieena mea care era vecina cu mine de gradina.Intre gradinile noastre se afla un zarzar batran. La ora 9:00 nu era tocmai intuneric.Ma duc la prietena mea si o iau prin gradina sa stam de vorba. Ea nu statea prea departe, eu nu sttateam prea departe asa ca a venit si ne-am asezat sub zarzar si am inceput sa vorbim.In timpce vorbeam o cucuvea incepuse sa cante deasupra noastra si nu ne dadea pace asa ca am ignorat-o. Dinspre gradina mea vad venind o aratare alba cu mersul unui om dar aveai impresia ca era fosforescenta si eu cu Nico(prietena mea)am fugitla ea acasa si de pe terasa ei puteai sa vezi perfect gradina.ne-am uitas i am vazut-o mergand ca un omsi observ ca se opreste in fata zarzarului si intra in pamant. Dispare complet.doamne ce senzatie ciudata am avut. a trebuit sa plec acasa pe drum fiindca eu langa zarzarul ala n-am mai fost de mai bine de 4 ani...

Pana intr-o zi. in care am fost acolo cu fratele meu si am gasit acolo o scorbura mare. era asa de mare incat puteai incape. am intrat si observ ca asta era in tot trunchjiul copacului si ca pornesc scari in jos.Am coborat si eu dar scarile se infundau in alta scorbura mai mica facuta in pamanat si (evident)am coborat si acolo.Toata incaperea era in pamant si era f. frig.de-acolo se formai scari mai mici ce erau in spirala. Ele nu erau foarte in jos asa ca am coborat si acolo iar de-acolo se formau scari mari ce coborau intr-o Pivnita imensa. Era goala de cat ca in mijlocul incaoperei era un Craniu. de om. Am urcat inapoi findca fratele mu incepuse sa ma strige.Ciudat e ca pana acum nu am mmai vazut acea scorbura-mai ciudata este ca dupa ce am urcat inapoi scorbura a disparut.

| ImvuSuperStar a răspuns:

Un vecin de-al meu mi-a spus o poveste, si nu stiu daca este adevarata pentru ca eu l-am tot intrebat daca este adevarata si de 3 ani im tot spune ca este adevarata si ca nu are de ce sa ma minta, asa ca vo spun si voua.
A spus ca este la tara la el o casa parasita si ca el cu verisorul lui si cu fratele lui stateau pana seara si se distrau pe acolo.Un prieten de-al lor un om batran isi mai lasa oile prin gradina casei pentru ca este iarba buna pentru oi.Si intr-o zi ei au gasit o oaie moarta, si au ingropat-o in gradina si au pus un semn la ea ca sa stie unde au ingropato.In acea zi ei au incuiat usa casei acelea si au pus niste scanduri pe usa ca sa nu intre nimeni pentru ca becurile si prizele sunt alimentate cu curent, si sa nu intre cineva ca sa consume curent.Si a doua zi au plecat la lucru pe camp. A treia zi au venit si au descuiat usa si ce credeti ca au gasit in casa, oaia moarta cu matele scoase si plin de sange pe pereti.Dar vecinul meu mi-a spus ca nu avea cum sa intre nimeni in casa pentru ca numai ei aveau cheia si au batut scanduri in usa si au sigilato.
Un batran de acolo le-au spus ca in casa aceea a murit o femeie electrocutata, si ca se mai aude seara zgomote ciudate venind din casa. Dupa ce s-au intamplat acestea ei nu au mai intrat in casa si stateau numai prin curte, si intr-o seara au vazut ca pe acoperis ca niste tigle care au inceput sa se miste si dintr-o data a inceput un vant puternic si s-a trantit poarta foarte tare.Cand au vazut au fugit spre poarta si cand au dat sa o deschida nu au putut, poarta era incuiata. Atunci au sarit poarta si nu au mai mers acolo niciodata.

| mada1111 a răspuns:

Of lesin aici dac mai citesc ceva apropo prima poveste... neah. am primit si eu mas cu ea