| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt desenele copilariei voastre? Eu imi amintesc cand ma uitam intr-una la Viata cu Louie, Copii de la 402, inconjurul lumii in 80 de zile, calatorie spre centrul pamantului si alte desene minunate, totul a fost acum 7-8 ani.Care sunt desenele care v-au marcat copilaria?

Răspuns Câştigător
| Lary a răspuns:

Copii de la 402, Printesa Sissi, mai era un desen cu o printesa si la sfarsitul episodului facea un truc, Viata cu Louie, Tom&Jerry, Familia Toffu, X-men, Cei 4 fantastici, mai era un caine rosu gigantic, Spider Man, Ce-i cu Andy? Autobuzul Magic, mai era unul cu o vrajitoare ce avea o pisica si un vrajitor ce avea un corb.Adoram aceste desene si daca era sa pierd un episod incepeam sa plang...imi e dor de ele:X

22 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Tom & Jerry, la care eu mă imaginam "soricelu"laughing), iar pe frăţior,"pisica cea rea"tongue

| Barajag a răspuns:

Uff, pai sunt multe, Tom si Jerry, Cartea cartilor, Strumfii, Ciocanitoarea Udihee hee.

| ing. a răspuns:

Buna!
Printesa Sissi - Fox Kids
Peter Pan - Fox Kids
Pinochio - Fox Kids
Viata cu Louie - Fox Kids
Zambetul lui Sharon - Minimax
Scooby Doo - Cartoon Network
Dexter - Cartoon Network
X-MEN - Jetix
Lumea lui Bobby - Fox Kids
Piratul Jack - Fox Kids
Mica Sirena - Fox Kids
Sailor Moon - RTL
Pokemon - ProTv
Inspectorul Gadget - Fox Kids
Cei 4 fantastici - Fox Kids
Ciocanitoarea Woody - Tvr1
Hercule - Tvr1
Wunchpunch(sper ca asa se scrie)-FoxKids
Walter Melon-FoxKids.
Ce-i cu Andy-acesta il mai da din cand in cand.
Mai era unul pe FoxKids. Orasul Purceilor parcalaughing. Ce imi placea.si Piratul Jack cel teribil.si Spider Man love struck laughing Si o multime

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Fetitele PowerPuff:Xle adoramhappy

| DeniiMeow a răspuns:

Pfuaa...hee hee mie imi placea foarte muult zambetul lui Sharon:X Simsala Grim, Caine Rozlaughing, Printesa Sisi, Ce'i cu andy?hee hee, copii de la 402laughing

| octavianpas a răspuns:

Mihaela.

| adydassler a răspuns:

Dragin ball Z, tom and jerry, povestiri din cripta.winking

| Bubble a răspuns:

Povestirile din criptaday dreaming cu scheletul ala.love struck
Familia De ce? [ cu bebelul ce intreba pe fiecare ruda despre un anumit domeniu.]
Era un desene cu un caine.era detectiv.sau serif.si stiu ca avea o prietena si aa avea o nepoata.si facea "de ce"? ca trebuie sa mancam" de ce?" de aia"de ce?"
Stie cineva cum se numeste?straight face

| Aurelia_6050 a răspuns:

Tom şi Jerry, Scooby Doo, Powerpuff Girls şi Curaj, căţelul laş.

| KiddoC a răspuns:

Pai mie imi placea mult sa ma uit la desene cu printese si altele la fel de tari. printesa Sisi, Sandocan, Zambetul lui Sharon, Zanele Winx,. Astea da vremuri, pacat ca acum nu se mai dau...crying

| orlando_7324 a răspuns:

Nu prea le apreciam atunci dar acum imi pare rau ca nu ma uitam la ele.Pai sa vad:
Laboratorul lui Dexter (ma plictise-a dar acum e desenul meu preferat)
Curaj cainele fricos (asta imi placea si imi place)
Fetiele Powerpuff (le mai da la 6 dimineata dar imi place)
Negrele aventuri a le lui Billy si Mandy (le uram dar acum imi plac mult)
Evil Con Carne (asa si asa imi placea)
Johnny Bravo (asa si asa dar acum imi plaaaaaaaace mult)
Ed Edd si Eddy (nu prea ii vedeam dar imi place)
Juniper Lee (mediu dar imi place)
Vaca si Puiul (nu prea le vedeam dar acum imi plaaaaaaaaaaace mult de tot)
Copii de la 402 (ma plictisea dar acum imi place)
Hi Hi Puffy Amy Yumi (imi placea-u)
Colegul meu de sala e o maimuta (nu imi placea dar acum este super)
Camp Lavlo (nu imi placea cand il vedeam schimbam la alt ceva)
Hans Christian Anderson (ma uitam cu placere mai ales la Mica Sirena)
Fratii Grim (imi placea)
Scooby Doo (eram inebunit dupa el imi placea ma uitam de fiecare data la Scooby Doo Show dar acum nu imi place)
Viata lui Louie (nu ma omoram dar acum imi place)
Ce-i cu Andy? (asa si asa dar acum imi placea foarte mult)
Spider Man (era prea violent si acum il mai da foarte putin)
Spioanele (eram inebunit dupa ele imi placea mult de tot)
Witch (imi plac si imi placea-u)
Bibi Blocksberg (imi placea mult)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandocan cand eram mica mereu imiscriam episoadele si la ggradi ma jucam cu copii.big grin offfffffff.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaaa. aia cu cainele roz si piratu` laughing nu mai stiu cum se numm. dar era un episod. cainele: dar ce esti tu, un pirat?
piratul :nu. sunt supa la plic
cainele: aaa... te puteam ajuta dar daca esti supa la plicc...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tom & Jerry erau preferatii meiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocanitoarea woody, Pantera roz big grin, tom& jerry, mica sirena, pokemon, x-man big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre desenele cu cei doi vrajitori, va pot da detalii. era un vrajitor care avea un pisoi Maurizio si o vrajitoare care avea un corb iacob. si stiu ca desenele se numeau Wunschpunsch (se pronunta unci-punci).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uita cineva pe RTL la Mila Superstar? Si mai erau niste desene cu o trupa de rock... Stie cineva cum se numeau? va roooogg... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestiri din cripta mama ce fain era :X...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata cu Louie era preferatul meu! si acum ma mai uit la el pe calculator! `Tata, imi trebuie un claxon!` `Dar la ce iti trebuie claxon baiete? te-ai nascut cu o gura maaree! foloseste-o, pe vremea mea, in razboi... ` laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu mai stiu cum se numeau desenele alea cu vrajitoarea scunda, grasa si blonda si cu vrajitoru inalt si slab. aveau ei o mita si un corb! care stie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele cu vrajitoarea grasa si blonda cu pisca si cu vrajitoru ala inalt si slab cu corbu se numesc wunch punch... ar fi frumos sa le gasesasca cineva cu dubro. sau macar subro. sau eng. eu le-am gasit doar in rusa si in germana. poate are candva mai mult noroc

| alle_7514 a răspuns:

Lumea lui bobby. era episodul acela cand canta cu unchiul lui "pestii nu put, pe sub apa, pestii nu put! "
imi placeau foarte mutl si copii de la 402, si erau alea cu motanul eak, si familia flinstone. sailor moon :X erau pref mele cand eram la gradi. aveam si bluza cu elehee hee peter pan :X